Заступник голови нового Верховного суду: Ніхто з суддів не має формальної переваги над іншими
https://racurs.ua/ua/n98177-zastupnyk-golovy-novogo-verhovnogo-sudu-nihto-z-suddiv-ne-maie-formalnoyi-perevagy-nad-inshymy.htmlРакурсСеред суддів нового Верховного суду вже виникло певне напруження між «старими» і «новими» — людьми з системи й тими, хто прийшов ззовні. Однак це не торкнулося Касаційного господарського суду. Про це в інтерв’ю «Ракурсу» розповів заступник голови нового Верховного суду Богдан Львов.
Той факт, що така напруга виникла, «викликає певні сумніви, оскільки передбачалося, щоб конкурс відібрав найкращих», зазначив заступник голови ВС. «Однак я хотів би подивитися на це і з іншого боку. Саме певні недоліки поведінки суддів і призвели зрештою до організації цього конкурсу, який став необхідністю. Тож суддям варто поводитися розумно», — зазначив Богдан Львов.
Щоправда, за його словами, не менш дивує спроба закритися і з боку тих суддів, хто щойно прийшов: «Ніхто з суддів не має формальної переваги над іншими. Якщо у тебе був попередній досвід, ти повинен, використовуючи його, доводити свій професійний рівень, вміння обстоювати свої переконання, і тільки ці якості можуть дати позитивний результат в роботі з колегами. Тому будь-яка спроба зберегти якісь заморожені анклави — деструктивна».
Богдан Львов підкреслив, що на зборах Касаційного господарського суду всі без винятку судді — і нові, і ті, хто раніше працював служителем Феміди, — проявили повне розуміння ситуації й почуття відповідальності. Не було жодного поділу на свій-чужий. «Потім, коли почув, які розмови йдуть в інших колективах, мене це навіть здивувало, — поділився він. — Ми всі маємо показати єдиний результат. Не хотілося б казати, що „ми всі в одному човні“, але нікому не можна зганьбитися. Ба більше, кожен, хто зганьбиться, потягне за собою ще й сусідів».
Водночас заступник голови ВС визнав, що тим, хто тільки став суддею, важче: «Вони привертають увагу, від них чекають найкращого результату, а у них менше навичок, немає знань про процес, що зрозуміло. Але новий Господарський процесуальний кодекс полегшує завдання — його всім треба вивчати. Він настільки новий, що його і старі судді не знають. Однак існують базові речі, які зберігаються, а значить, чинним суддям буде трошки легше».
Також він розповів, що ніхто з суддів з досвідом не запропонував, щоб колегії суддів складалися окремо — тільки зі старих суддів і «новобранців», щоб нічого не пояснювати «молодим», не підтримувати їх. «Таке могло б бути теоретично, але у нас в Касаційному госпсуді Верховного суду такого взагалі не було», — додав Львов.