Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Телеграф
В офіційному журналі ЄС опублікували рішення про продовження санкцій проти Росії
https://racurs.ua/ua/n98778-v-oficiynomu-jurnali-ies-opublikuvaly-rishennya-pro-prodovjennya-sankciy-proty-rosiyi.htmlРакурсЄвропейський Союз опублікував рішення про продовження економічних санкцій проти Росії ще на півроку. Рішення опубліковане сьогодні в офіційному журналі ЄС.
.
«Це рішення набуває чинності у наступний день після публікації в Офіційному журналі ЄС» — йдеться у тексті рішення.
Санкції проти РФ спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на товари подвійного призначення.
Подовжені економічні санкції, зокрема, стосуються:
- Обмеження доступу на первинний і вторинний ринки капіталів ЄС для п’яти найбільших російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності в установчому капіталі та для їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених за межами Євросоюзу; також це обмеження зачіпає три найбільші російські енергетичні та оборонні компанії;
- Введення заборони на імпорт та експорт у торгівлі зброєю;
- Встановлення заборони на експорт товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих військових користувачів у Росії;
- Скорочення доступу Росії до певних чутливих технологій та послуг, які можуть бути використані для пошуку та видобутку нафти.
Окрім цих економічних санкцій, у відповідь на кризу в Україні діє ще низка заходів ЄС, а саме:
- Адресні індивідуальні обмежувальні заходи — заборона на в’їзд до Євросоюзу та замороження рахунків — проти 150 осіб та 38 організацій (діють до 15 березня 2018 року);
- Обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територіями півострова та Севастополя (діють до 23 червня 2018 року).
Нагадаємо, у грудні Європейський Союз виключивзі списку санкцій проти РФ операції із закупівлі або продажу російського ракетного палива гідразин. Це пальне необхідне для спільного російсько-європейського проекту ExoMars.
У липні країни-партнери ЄС продовжили санкції проти Росії, запроваджені через анексію Криму. Європейські обмеження підтримали Чорногорія, Албанія, Норвегія, Україна та Грузія.
На початку серпня ЄС розширив санкції протиРосії через постачання турбін Siemens до окупованого Криму. Євросоюз вніс до «чорного списку» трьох громадян РФ і три компанії, що брали участь у незаконних поставках турбін на анексований півострів.