Оприлюднено президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n98942-opryludneno-prezydentskyy-zakonoproekt-pro-vyschyy-antykorupciynyy-sud-dokument.htmlРакурсПроект закону про Вищий антикорупційний суд з пояснювальною запискою, поданням та порівняльною таблицею сьогодні було оприлюднено на сайті Верховної Ради. Також прес-служба парламенту інформує, що 26 грудня законопроект направлено на розгляд комітету з питань правової політики та правосуддя.
«Завданням Вищого антикорупційного суду є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів», — йдеться у тексті законопроекту.
Згідно з документом, претендент на посаду судді Вищого антикорупційного суду обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж п’ять років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше сім років, з адвокатським досвідом.
Водночас не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду ті, хто 10 років до призначення працювали в силових структурах, обіймали політичні посади, вчиняли корупційні правопорушення тощо.
Президент у законопроекті пропонує Раді передбачити створення Громадської ради міжнародних експертів і дозволити йому ветувати кандидатури в антикорупційний суд. Також пропонує дозволити Вищому антикорупційному суду розглядати справи, у яких збиток або предмет злочину становить понад 500 прожиткових мінімумів, а також передбачити цілодобову охорону для суддів антикорупційного суду.
Згідно з текстом законопроекту, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Нагадаємо, очільник Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) Джанні Букіккіо виступив за інтеграцію Антикорупційного суду в судову систему України. Крім того, він переконаний, що українські суди на всіх рівнях повинні також бути реформовані, а суддям ВС необхідно буде завоювати довіру українців.
В ЄС заявили, що готові допомогти Україні у створенні Антикорупційного суду.
Раніше президент України Петро Порошенко закликав усі комітети і фракції ВР створити робочу групу для вироблення основних принципів закону про Антикорупційний суд. Таку вимогу висували і мітингувальники під Радою, які навіть передали президенту свій варіант законопроекту.