Ракурсhttps://racurs.ua/
Манафорт здався ФБР: політтехнолог фігурує у 12-ти епізодах, включно зі змовою проти США
https://racurs.ua/ua/n96359-manafort-zdavsya-fbr-polittehnolog-figuruie-u-12-ty-epizodah-vkluchno-iz-zmovou-proty-ssha.htmlРакурсЕкс-керівник передвиборчого штабу Дональда Трампа, політтехнолог, який працював на президента-втікача Віктора Януковича, Пол Манафорт прибув на допит до ФБР США. Бюро офіційно підтвердило цей факт, пише Deutsche Welle.
.
Манафорту висунули обвинувачення в рамках розслідування щодо ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року. За словами речника спецпрокурора США Роберта Мюллера, Манафорту висунули 12 пунктів обвинувачення, серед яких змова проти США, відмивання коштів, неправдиві свідчення, несплата податків, виведення коштів в офшори. Його разом з екс-колегою Ріком Гейтсом також звинувачують у тому, що вони не зареєструвалися як іноземні агенти, що працюють на Україну. Як зазначає «ВВС Україна», з 2006 до 2015 року Пол Манафорт як консультант та лобіст працював незареєстрованим представником Партії регіонів, Віктора Януковича та «Опозиційного блоку».
Гейтсу, колишньому бізнес-партнеру Манафорта, також висунули обвинувачення. За інформацією ФБР, Гейтс і Манафорт перевели на офшорні рахунки понад 75 млн дол.
ФБР із весни 2017 року розслідує ймовірну змову між представниками Кремля та команди штаба Трампа напередодні президентських виборів у США. До розслідування у так званій «російській справі» долучилися кілька комітетів Конгресу США. Докази спроб втручання Росії в президентські вибори виявили в себе компанії Google, Facebook та Twitter.
У липні Манафорт дав свідчення у Сенаті США щодо зв’язків з Кремлем. За словами джерел у Сенаті, його свідчення стосувалися виключно зустрічі з російським адвокатом Наталією Весельницькою у червні 2016 року. Також Манафорт погодився на додаткові інтерв’ю у комітеті Сенату.
Пол Манафорт приєднався до передвиборчої кампанії Дональда Трампа у 2016 році. Раніше він роками працював політичним консультантом екс-президента України Віктора Януковича та Партії регіонів. Манафорт, зокрема, фігурує у скандалі про «чорну касу» Партії регіонів. Водночас Трамп, після початку розслідування справи про втручання РФ у передвиборчу кампанію, намагався звести до мінімуму контакти з Манафортом і наголошував, що той керував його кампанією «дуже короткий період часу».
Раніше повідомлялося, що автори розслідування ФБР дійшли висновків, що колишній політтехнолог Партії регіонів Пол Манафорт і підконтрольні йому консалтингові компанії за десятиліття могли отримати від 80 до 100 млн дол. від проросійських політиків і клієнтів з РФ. Також повідомлялося, що Манафорт заборгував олігархам з Росії та України. У 2015 році проти політтехнолога подав позов російський олігарх, який стверджує, що той заборгував йому 19 млн дол.
Окрім цього, відомо, що Манафорт отримав від Партіїрегіонів більше її офіційних витрат — за два роки близько 17 млн дол.
В свою чергу, сьогодні ФБР підтвердило, що Манафорт та його колега Гейтс здалися владі, як того і вимагало Бюро. Пізніше 30 жовтня їх чекають у суді для пред’явлення звинувачення. Не виключено, що вони заявлятимуть про свою невинуватість.
За інформацією CNN, перші арешти в рамках «російської справи» можуть послідувати вже 30 жовтня.
Нагадаємо, Манафорт довгий час очолював вашингтонську лобістську компанію, що представляє інтереси світових лідерів, в тому числі російських та українських.
Зауважимо, що президент США Дональд Трамп неодноразово називав розслідування щодо впливу РФ на вибори у США «полюванням на відьом», яке демократи використовують, щоб виправдати поразку Клінтон.