Ракурсhttps://racurs.ua/
ЄС засудив міжвідомчі конфлікти в Україні. Фото: «РБК-Україна»
В ЄС жорстко відреагували на міжвідомчі війни в Україні
https://racurs.ua/ua/n98035-v-ies-jorstko-vidreaguvaly-na-mijvidomchi-viyny-v-ukrayini.htmlРакурсВ Європейському Союзі вважають, що ГПУ підриває процес боротьби з корупцією в Україні. Відповідну заяву за підписом спікера Майї Косьянчич ввечері 5 грудня опублікувала Європейська служба зовнішніх дій. Про це повідомляє «РБК-Україна».
.
«Публічне розкриття розслідування фактів корупції з боку Генеральної прокуратури істотно послаблює можливості Національного антикорупційного бюро проводити ефективні розслідування, а також підриває віру людей у можливість ефективної протидії корупції», — йдеться в заяві.
В Європі заявили, що Київ повинен забезпечити ефективну роботу антикорупційних інституцій в Україні. Наголошується, що боротьба з корупцією є ключовим елементом у розвитку відносин між ЄС і Україною.
Нагадаємо, 5 грудня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що між ГПУ і Національним антикорупційним бюро немає війни. У той же час він звинуватив Ситника і Холодницького у розв’язуванні «законовбивчої війни між відомствами».
Як відомо, агент НАБУ намагався дати хабар першому заступнику Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Він пропонував посадовцю значні кошти за прийняття незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В‘єтнаму та Ірану, яких насправді не існувало.
Співробітники СБУ затримали його при передачі першої частини хабара в 15 тис. дол.
Після цього директор НАБУ Артем Ситник заявив, що було зірвано спецоперацію Антикорупційного бюро та запевнив, що після інциденту в ДМС нікого зі співробітників НАБУ не затримуватимуть.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що всі агенти Антикорупційного агентства, що працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону. Також генпрокурор повідомив, що агенти використовують нелегальне обладнання у своїй роботі.
Згодом у НАБУ заявили, що такі заяви Луценка подекуди суперечать здоровому глузду та свідчать про те, що «генпрокурор не повною мірою обізнаний із базовими правовими засадами проведення оперативно-розшукових дій».