В Україні дітей прищеплювали від поліомієліту вакциною, яку в усьому світі вилучатимуть з 1 квітня
https://racurs.ua/ua/n68086-v-ukrayini-ditey-pryschepluvaly-vid-poliomiielitu-vakcynou-yaku-v-usomu-sviti-vyluchatymut.htmlРакурсФармацевтичні компанії докладали чимало зусиль, щоб перенести дату відмови від вакцини ОПВ якнайдалі. Однак вчені змогли довести, що використання цього препарату може призвести до поствакцинальних ускладнень, в тому числі й вакциноасоційованого поліомієліту. Про це йдеться у статті «Ракурсу» про вакцинацію від поліомієліту в Україні.
Попит на вакцину ОПВ у світі значно знизився починаючи з 2002 року — більшість розвинених країн поступово відмовляються від неї, обираючи безпечнішу вакцину ІПВ. У багатьох європейських країнах ОПВ взагалі не використовують.
За даними Консультативного комітету з імунізації (ACIP), загальний ризик виникнення поствакцинального паралічу оцінюється як 1 випадок на 2,4 млн вакцинованих дітей. Якщо вакциною ОПВ було зроблено перше щеплення, ризик значно підвищується і оцінюється як 1 випадок на 750 тис. щеплених.
Була пропозиція, щоб на кошти, виділені Україні як гуманітарна допомога, купували вакцину ІПВ, яку використовують у всіх цивілізованих країнах світу. Певно, Україна, на думку організаторів масової позапланової вакцинації дітей, не належить до цивілізованого світу. Тому й завезли наприкінці 2015 року на її територію мільйони доз вакцини ОПВ, яку повинні глобально вилучати починаючи з 1 квітня 2016 року.
Цю рекомендацію ВООЗ підготувала ще у січні 2014 року. Рішення про глобальне вилучення тривалентної живої вакцини ОПВ було ухвалено на 68-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я 5 червня 2015 року. Проте українські чиновники ні слова не сказали про це, розповідаючи про необхідність вакцинації.