ЗМІ розповіли про нові вимоги МВФ до України для четвертого траншу
https://racurs.ua/ua/n76482-zmi-rozpovily-pro-novi-vymogy-mvf-do-ukrayiny-dlya-chetvertogo-transhu.htmlРакурсПро це сьогодні повідомляє «Апостроф» із посиланням на оновлений меморандум про співпрацю між Україною і МВФ.
Значна частина нових вимог пов’язана з пенсійною реформою. Зокрема, в грудні 2016 року в Україні мають ухвалити закон про поступове підвищення пенсійного віку, скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та збільшення умов для отримання мінімальної пенсії.
«Серед інших вимог до пенсійної реформи — встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (окрім військових), розширення бази для внесків у систему соцзабезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісного зв’язку між пенсійними внесками і розміром пенсії, що має стимулювати громадян декларувати свої реальні доходи», — наголошено в повідомленні.
Крім того, фінансування різних категоріальних надбавок до трудових пенсій має бути передано від Пенсійного фонду до держбюджету, а також передбачається скасування спецпенсій і створення умов для запровадження удосконаленої накопичувальної системи пенсійних виплат.
Наступною вимогою МВФ є запровадження до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ і опалення на щоквартальній основі на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10%.
Також до кінця жовтня Кабмін має визначити й опублікувати списки держпідприємств, які залишаться в держвласності, будуть приватизовані й ліквідовані. До кінця грудня мають бути ухвалені зміни до законів для прозорої приватизації.
До того ж, у вересні всі високопосадовці повинні подати електронні декларації про доходи за 2015 рік, яку мають бути у вільному доступі на єдиному веб-сайті.
Ще однією вимогою МВФ є подання в парламент до кінця вересня урядового законопроекту про обіг сільськогосподарських земель і ухвалення закону, що посилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.
Наприкінці листопада парламент повинен ухвалити закони про Національне антикорупційне бюро України, які нададуть йому незалежність від інших відомств.
Нагадаємо, напередодні на засіданні ради директорів МВФ було ухвалено рішення про виділення Україні третього траншу в розмірі 1 млрд дол. Сьогодні, 16 вересня, гроші мають надійти на рахунки Нацбанку України.