Кабмін ухвалив нові критерії відбору банків для виплати зарплат і пенсій
https://racurs.ua/ua/n76914-kabmin-uhvalyv-novi-kryteriyi-vidboru-bankiv-dlya-vyplaty-zarplat-i-pensiy.htmlРакурсУкраїнський уряд затвердив нові критерії відбору уповноважених банків для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, пенсій і грошової допомоги, пише FinClub.
Дві третини банків, які могли б претендувати на участь в новому конкурсі Мінфіну на право здійснювати бюджетні виплати, не зможуть взяти в ньому участь через наявність податкової заборгованості.
За оцінками видання, до конкурсу могли б допустити 14 банків: «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Укргазбанк», «Укрсоцбанк», «УкрСиббанк», «Альфа-банк», «ПУМБ», «Креді Агріколь Банк», «ОТП Банк», банк «Південний», «Кредобанк» і «Прокредит банк».
Однак в постанові зазначено, що банки на момент проведення конкурсу не повинні мати заборгованості по сплаті податків і зборів.
За останніми даними Державної фіскальної служби, станом на 21 вересня дев’ять банків з вищеназваних мали податкову заборгованість.
Борги накопичили найбільший банк («ПриватБанк»), два державних банки («Ощадбанк» і «Укрексімбанк»), дочки іноземних банків («Райффайзен Банк Аваль», «Укрсоцбанк», «ОТП Банк», «Кредобанк», «Прокредит Банк»), а також банк «Південний».
Не було боргів тільки у п’яти установ, які могли б брати участь в конкурсі Мінфіну: державного «Укргазбанку», дочок іноземних банків — «Альфа-банку», «УкрСиббанку», «Креді Агріколь Банку», банку з національним капіталом — «ПУМБ».