Ракурсhttps://racurs.ua/
Всесвітня метеорологічна організація: Зміни клімату б’ють нові рекорди
https://racurs.ua/ua/n85122-vsesvitnya-meteorologichna-organizaciya-zminy-klimatu-b-ut-novi-rekordy.htmlРакурсВ атмосфері, морях і навколо полюсів — всюди на Землі зміни клімату досягають нових тривожних рівнів. Про це йдеться у детальному глобальному аналізі Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), пише «ВВС Україна».
.
Згідно з документом, 2016 рік був не лише найтеплішим роком за всю історію спостережень, але й засвідчив найвище зростання СО2 в атмосфері. Водночас арктичний лід взимку встановив новий мінімум.
У доповіді ВМО зазначено, що «екстремальні і незвичайні» погодні умови тривають у 2017 році. Науковці кажуть, що значну роль у цьому відіграє явище Ель-Ніньйо, що проявляється різким підвищенням температури поверхневого шару води на сході Тихого океану. Проте головною причиною є викиди СО2 у атмосферу.
Серед інших факторів, що спричинили зростання температури у 2016 році, — небувале потепління в Арктиці. Згідно з інформацією ВМО, вже у 2017 році в Арктиці фіксували еквівалент сильної спеки, коли потужні атлантичні вітри принесли до регіону тепле і вологе повітря. Зміни в Арктиці і танення морського льоду також призводять до зрушень в атмосферній циркуляції, що впливає на інші частини світу.
Це спричиняє незвичайне потепління у деяких регіонах — в США, наприклад, від початку 2017 року побито більше 11 тис. верхніх температурних рекордів. Автори доповіді також нагадують, що поміж екстремальних погодних явищ в 2016 році були сильні посухи у Південній і Східній Африці, а також у Центральній Америці. Ураган Метью в Північній Атлантиці був одним із найбільш руйнівних лих, спричинених погодними умовами.
Роботу дослідників клімату по всьому світу ускладнило ще й ставлення до теми уряду Дональда Трампа у Вашингтоні.
«Антропогенна причина зміни клімату — це факт, який тепер підтверджується емпірично, оскільки на зміни, які ми спостерігаємо з року в рік, накладаються наслідки додаткових викидів парникових газів. Ті, хто заперечує цей зв’язок, не скептики — вони заперечують науку», — прокоментував доктор Філ Вільямсон з університету Східної Англії.
Нагадаємо, 18 березня повідомлялось, що міністри G20 відмовилися від обіцянки боротися із глобальним потеплінням. На рішення «Великої двадцятки» вплинула політика адміністрації Трампа.