Москва снова мечтает о наступлении на Киев — росСМИ пишут о победе «к осени»
https://racurs.ua/n171109-moskva-snova-mechtaet-o-nastuplenii-na-kiev-rossmi-pishut-o-pobede-k-oseni.htmlРакурсРосійські війська продовжують наступати на Донбасі.
Як стверджують джерела «Медузи», попри те, що результати російської армії явно не відповідають споконвічним планам Москви, у Кремлі знову обговорюють можливий штурм Києва і навіть сподіваються на повномасштабну перемогу у війні.
У внутрішньополітичному блоці адміністрації президента рф на тлі просування російських військ на Донбасі знову виникла надія, що Москва може за кілька місяців «довести війну в Україні до перемоги». Про це «Медузі» розповіли два джерела, близькі до Кремля, і один співрозмовник безпосередньо в АП.
«Програмою-мінімум» для «оголошення перемоги» Кремль наприкінці травня 2022 року вважає взяття російськими військами всієї території Донецької та Луганської областей. Загалом росіяни наблизилися до цього результату: зараз під контролем України залишається близько 5% території Луганської області та трохи більше ніж 40% Донецької.
«Програмою-максимум», як і раніше, називається взяття під контроль Києва. При цьому наступ російських військ на столицю України закінчився провалом ще в березні, Росія відвела війська з цього напряму (залишивши свідчення численних військових злочинів). Військові експерти від початку вторгнення вказували, що взяття Києва спочатку було ілюзорною метою, оскільки росія сконцентрувала для цього недостатньо сил.
Проте, за словами співрозмовників «Медузи» у Кремлі, вище керівництво Росії, як і раніше, не відмовилося від цієї мети.
Ми все одно їх [українців] доколупаємо. Швидше за все, до осені вже все закінчиться, — вважає одне із джерел.
При цьому, як раніше писала «Медуза», до відносних успіхів у боях на Донбасі в Кремлі були більш обережні в оцінках і визнавали, що не бачать варіантів закінчити бойові дії в Україні та зберегти свій рейтинг.
За словами співрозмовників «Медузи», подібні настрої поширилися не лише у Кремлі, а й у керівництві «Єдиної Росії». Секретар генеральної ради партії Андрій Турчак регулярно виїжджає на Донбас і навіть встановив російський прапор на адміністрації селища на Запоріжжі, зайнятого російськими військовими.
Відвідав Донбас та голова політичного блоку Кремля Сергій Кирієнко. Саме він тепер займається самопроголошеними ДНР і ЛНР — і, за даними «Медузи», веде підготовку референдумів про їхнє приєднання до росії. Вторгнення в Україну Кирієнко публічно називає «боротьбою з нацизмом та фашизмом».
Як зараз оцінюють перспективи наступу на Київ у керівництві міноборони рф, співрозмовникам «Медузи» невідомо. Як ми писали раніше, вже наприкінці березня 2022 року російське військове керівництво остаточно змирилося, що Київ не вдасться «взяти малою кров’ю», тобто силами, які вже залучені до так званої «спецоперації».
Співрозмовники «Медузи» вказують, що в цьому сенсі російське керівництво залишається простір для маневру: наприклад, на війну можуть бути масово відправлені строковики. Повідомлення про участь та загибель строковиків з’являються з початку вторгнення, але, за даними військових експертів, це досить рідкісне явище.
Поки що воюють переважно контрактники. Їх вистачає для повільного просування по Україні. Але якщо рухатися треба буде швидше, можна залучити строковиків. Це все одно армія", — міркує близьке до АП джерело «Медузи».
А от загальної мобілізації в росії чекати не варто: у Кремлі побоюються йти на такий крок, оскільки він може вдарити за рейтингом влади і особисто Путіна.
Крім того, у Кремлі сумніваються, що західні країни продовжать масштабно підтримувати Україну фінансами та озброєнням, якщо війна затягнеться.
Рано чи пізно Європі набридне допомагати — це і гроші, і виробництво зброї, яка сама потрібна. Ближче до осені треба буде домовлятися [з Росією] щодо газу та нафти до опалювального сезону, — перераховує аргументи один зі співрозмовників «Медузи».