Ракурсhttps://racurs.ua/
Из водохранилища в Харьковской области вода ушла в Северский Донец - в регионе экокатастрофа
Из водохранилища в Харьковской области вода ушла в Северский Донец — в регионе экокатастрофа (ФОТО)
https://racurs.ua/n176891-iz-vodohranilischa-v-harkovskoy-oblasti-voda-ushla-v-severskiy-donec-v-regione-ekokatastrofa.htmlРакурсОскільське водосховище у Харківській області на межі екологічної катастрофи, повідомляє екоактивіст Артем Приходько у Facebook.
.
Він пише, що у липні 2022 року у водосховищі загинули близько 2 млн штук риб.
Під час бойових дій на території Ізюмського району було зруйновано греблю і вода пішла в річку Сіверський Донець, через що рівень води у водосховищі знизився у шість разів.
Приходько розповів, що до повномасштабного вторгнення обсяг води у водосховищі сягав 474,3 млн куб. м, а площа — 122,6 кв. км.
Оскільське водосховище було одним із найпопулярніших місць для відпочивальників та рибалок у Харківській області, — зазначив активіст.
Рівень води в Оскільському водосховищі, за інформацією Північно-Донецького басейнового управління водних ресурсів, знизився в середньому на 7−9 м.
Начальник управління Сергій Трофанчук розповів, що гідротехнічні споруди за час бойових дій та російських обстрілів зазнали значних пошкоджень.
Починаючи з 13 березня, втрати води наближалися до 40 куб. м на секунду. В результаті від водосховища залишилося лише річище річки Оскіл. Воно забезпечувало водою канал «Сіверський Донець — Донбас».
Після розмінування території на гідротехнічній споруді розпочнуться ремонтні роботи.
Місцева влада раніше розповідала, що російські танки загрузли в мулі обмілілого Оскільського водосховища. У Борівській селищній ради писали, що Богуславці окупанти вирішили перевірити, чи зможуть на танках перетнути обмілілий Оскіл. В результаті не змогли доїхати навіть до русла.
Два ворожих танки так загрузли в муляці, що їх не змогли витягти навіть за допомогою іншої важкої техніки, — запевнюють в селищній раді.
Оскільське водосховище було побудоване та заповнене у 1957−1959 роках. Російські війська почали бомбардувати села у напрямку Ізюма у перші дні повномасштабного вторгнення.
У розпал бойових дій гребля на Осколі була частково підірвана. Офіційної інформації щодо цих подій немає. Але і без неї можна констатувати, що це підняло рівень води у Сіверському Дінці — водній артерії, яку форсували російські війська. Водночас водосховище, що наповнювало канал, критично обміліло.
Загрузка...