Граффити Бэнкси — рисунки в Бородянке станут объектом культурного наследия Украины
https://racurs.ua/n176962-graffiti-benksi-risunki-v-borodyanke-stanut-obektom-kulturnogo-naslediya-ukrainy.htmlРакурсГрафіті британського вуличного художника Бенксі у Бородянці під Києвом, стануть об'єктом культурної спадщини.
Виконувач обов’язків сільського голови Георгій Єрко сказав «Українським Новинам», що малюнки захистять оргсклом, встановлять поряд з ними підсвічування, а також поставлять інформаційні таблички та відеокамери.
У місті вважають, що після війни Бородянка зможе непогано заробляти на екскурсіях до малюнків Бенксі, оскільки це пам’ятка світового рівня.
Про те, що Бенксі намалював кілька графіті в Києві та околицях стало відомо 12 листопада. На стінах будинків у Бородянці, Ірпені та в самому Києві, часто напівзруйнованих, з’явилися зображення, що символізують незламний народ України:
- гімнастка, що виступає з медичним іммобілізуючим коміром на шиї;
- діти, що гойдаються на протитанковому їжаку;
- хлопчик кладе на лопатки дорослого чоловіка в костюмі дзюдоїста та інші.
Згодом Бенксі підтвердив авторство семи робіт.
Нагадаємо, що Бородянка та Ірпінь у Київській області перебували під окупацією російських військ з початку військового вторгнення Росії в Україну в лютому та приблизно до початку квітня. Після їхнього звільнення збройними силами України там було зафіксовано безліч воєнних злочинів проти мирних громадян.
Бенксі — один із найвідоміших у світі художників стріт-арту. Але хто саме ховається за цим псевдонімом, досі невідомо. Графіті Бенксі нерідко з’являються у точках соціальної та політичної нестабільності, наприклад, у зоні ізраїльсько-палестинського конфлікту чи Новому Орлеані після руйнівної повені 2008 року. Часто Бенксі передає у роботах антивоєнні та антикапіталістичні наративи.