Ракурсhttps://racurs.ua/
Кремль легитимизировал помилование заключенных, воюющих в Украине
Кремль легитимизировал помилование заключенных, воюющих в Украине
https://racurs.ua/n179303-kreml-legitimiziroval-pomilovanie-zakluchennyh-vouuschih-v-ukraine.htmlРакурсУ Кремлі назвали помилування ув’язнених, які беруть участь у війні в Україні, таким, що відповідає російському законодавству.
.
Про це заявив речник президента росії дмитро пєсков.
Ви знаєте, що існують укази відкриті, і існують укази з різними грифами секретності. Саме тому про укази я нічого не можу говорити, але я дійсно можу підтвердити, що вся процедура помилування щодо ув’язнених здійснюється у суворій відповідності до російського законодавства, — передає слова рота путіна телеграм-канал радіостанції «Маяк».
З моменту вторгнення росії в Україну приватна військова компанія (ПВК) «Вагнер» почала вербувати для участі у війні ув’язнених. Натомість голова ПВК «Вагнера» євген пригожин обіцяв їм помилування.
У січні 2023 року Пригожин повідомив про зняття всіх судимостей з першої групи колишніх ув’язнених, яка брала участь у боях на Україні у складі ПВК. дмитро пєсков, коментуючи повідомлення про помилування, сказав, що помилування здійснюється за указом президента.
Правозахисники казали, що ув’язнених, які беруть участь у війні, помилували ще до того, як їх випустили із колоній.
Про таку процедуру помилування заявила російському виданню РІА Новини член російської Ради з прав людини Єва Меркачова. Йдеться про те, що ув’язнені, завербовані групою «Вагнера» для війни в Україні, отримують помилування перед звільненням з колоній для відправлення. Відповідно до Кримінального кодексу рф та ст. 89 конституції рф, помилування може здійснювати лише президент.
Меркачова заявила, що в указі президента про помилування засуджених, які брали участь у бойових діях на території України, містяться відомості, які згідно з чинним законодавством РФ відносяться до державної таємниці.
В ISW вважали, що превентивні президентські помилування, ймовірно, ще більше сприятимуть вербуванню групи «Вагнера» у виправних колоніях і дають бійцям можливість діяти з великою мірою безкарності в Україні.
Саме обіцянка законного помилування за злочинну діяльність, ймовірно, спонукає засуджених підписувати контракти з групою «Вагнера», знаючи, що якщо вони виживуть під час операцій в Україні, то після відправлення їх відпустять назад у російське суспільство з чистими досьє, — повідомили в ISW.
В одному з роликів про помилування засновник ПВК «Вагнера» пригожин стверджує, що із засуджених зняли всі судимості — не тільки останню, а й більш ранні, а також нагородили державними нагородами росії — медалями «За відвагу».
Серед показаних на тому відео ув’язнених ВВС впізнала неодноразово засудженого 34-річного Анатолія Сальміна із Бокситогорського району Ленінградської області.
До 2010 року Сальмін встиг отримати кілька строків ув’язнення, один з яких — умовний за самовільне залишення частини або місця служби, а другий — реальний, за викрадення автомобіля. У 2011 році Сальмін на риболовлі вбив товариша і отримав за це дев’ять років колонії. На волю він вийшов у 2018 році, знову отримавши умовно-дострокове покарання.
Загрузка...