Ракурсhttps://racurs.ua/



Верховный суд поставил точку по делу «ПриватБанка», фото: «Википедия»
Национализированный «ПриватБанк» не вернут бывшим собственникам — решение Верховного суда
https://racurs.ua/n179971-nacionalizirovannyy-privatbank-ne-vernut-byvshim-sobstvennikam-reshenie-verhovnogo-suda.htmlРакурсВерховний суд сьогодні, 15 лютого, поставив крапку у «справі Дубілета», унеможлививши повернення «ПриватБанку» колишнім власникам.
.
Остаточним рішенням Великої Палати Верховного суду було підтверджено законність націоналізації банку у 2016 році. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив очільник НБУ Андрій Пишний.
Тепер остаточно: колишні власники ПриватБанку за жодних обставин не зможуть повернути акції банку, які перейшли у власність держави, — наголошує Пишний.
Зазначається, що Верховний суд своїм рішенням залишив у силі ухвалу суду першої інстанції, котрою було закрито провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу «ПриватБанку», внаслідок яких держава набула у власність 100% його акцій у грудні 2016 року.
Це означає, що суд визнав правомірним застосування у цій справі норм Закону України № 590-ІХ, що унеможливлює будь-які подальші намагання відіграти назад. І навіть більше — це означає, що, крім справи Дубілета, буде закрито ще понад 40 подібних судових справ, — наголошує Пишний. — Їх ініціювали колишні власники, щоб незаконно повернути собі ПриватБанк.
У грудні 2016 року «ПриватБанк» було націоналізовано, а в його капітал для порятунку установи від фінансового краху держава влила понад 155 млрд грн.
Колишній голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет у 2021 році звернувся з позовом до «ПриватБанку», Міністерства фінансів і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому вимагав визнати недійсним договір про викуп державою акцій банку.
Господарський суд у Києві того ж року закрив цю справу, проте Північний апеляційний господарський суд скасував це рішення і повернув справу в першу інстанцію.
Банк подав касацію, Касаційний господарський суд у Верховному суді попросив Велику палату вирішити правову проблему щодо застосування так званого «антиколомойського закону», який передбачає, що колишні власники банку можуть отримати лише грошове відшкодування за нього.
Ключевые изменения, касающиеся сделок купли-продажи недвижимого имущества
Коллаборационизм существует в каждой войне и борьба с ним является обязательной составляющей победы — председатель Кассационного уголовного суда
Военный преступник будет арестован, как только покинет свою страну, без срока давности — председатель Кассационного уголовного суда
Загрузка...