Ракурсhttps://racurs.ua/


Украина попросила у НАТО цифровые карты беларуси, чтобы летать на предельно низких высотах - Le Monde
Украина попросила у НАТО цифровые карты беларуси, чтобы летать на предельно низких высотах — Le Monde
https://racurs.ua/n182240-ukraina-poprosila-u-nato-cifrovye-karty-belarusi-chtoby-letat-na-predelno-nizkih-vysotah-le-monde.htmlРакурсУкраїна попросила у країн НАТО цифрові карти білорусі, за якими літаки та дрони можуть літати на гранично низьких висотах.
Le Monde пише, що Париж передати такі карти відмовився.
Цифрові дані про рельєф місцевості (DTED) складаються за допомогою супутників і важливі для деталізації топографії місцевості, пише Le Monde.
DTED не тільки детально описує рельєф місцевості, а й враховує всі перешкоди (ЛЕП, ВЕС, радари, зенітні батареї), які можуть бути небезпечними для літака.
Джерело у французькій армії пояснило виданню, що такі карти поєднують у собі всі тактичні дані, необхідні для польотів на дуже низькій висоті, вночі чи в умовах поганої видимості.
На думку експерта, ці карти, які створюються за допомогою супутників і постійно оновлюються, можуть допомогти українцям налаштувати безпілотник для ударів по цілях в білорусі за аналогією з тими, які вони неодноразово били в росії та на окупованих територіях, зокрема, на аеродромі в Енгельсі.
За даними видання, Україна попросила у Франції карти білорусі після того, як їй відмовили інші країни антипутінської коаліції.
Франція разом з іншими країнами-союзниками допомагає Україні розвідданими, необхідними для розробки стратегії та тактики дій.
Париж стверджує, що надає лише допомогу, необхідну для оборони української території, а не для операцій на чужих територіях.
Інформація Le Monde «показує, що Київ серйозно розглядає можливість проведення операцій на території білорусі (що зовсім не дивно), — написав у своєму Telegram-каналі аналітик Олександр Фрідман.
Цифрова карта, як підкреслює французьке видання, дозволяє літакам і безпілотникам виконувати завдання на малій висоті.
За словами аналітика, «публікація виставляє Париж у вигідному світлі. Макрон як і раніше бачить себе миротворцем (у тому числі з КНР), а відмова передати карту підтверджує, що Франція готова допомогти Україні захистити свою територію, але буде запобігати поширенню війни на сусідні країни».