Ракурсhttps://racurs.ua/
Україна попросила у країн НАТО цифрові карти білорусі, щоб літати на гранично низьких висотах - Le Monde
Україна попросила у країн НАТО цифрові карти білорусі, щоб літати на гранично низьких висотах — Le Monde
https://racurs.ua/ua/n182240-ukrayina-poprosyla-u-krayin-nato-cyfrovi-karty-bilorusi-schob-litaty-na-granychno-nyzkyh.htmlРакурсУкраїна попросила у країн НАТО цифрові карти білорусі, за якими літаки та дрони можуть літати на гранично низьких висотах.
.
Le Monde пише, що Париж передати такі карти відмовився.
Цифрові дані про рельєф місцевості (DTED) складаються за допомогою супутників і важливі для деталізації топографії місцевості, пише Le Monde.
DTED не тільки детально описує рельєф місцевості, а й враховує всі перешкоди (ЛЕП, ВЕС, радари, зенітні батареї), які можуть бути небезпечними для літака.
Джерело у французькій армії пояснило виданню, що такі карти поєднують у собі всі тактичні дані, необхідні для польотів на дуже низькій висоті, вночі чи в умовах поганої видимості.
На думку експерта, ці карти, які створюються за допомогою супутників і постійно оновлюються, можуть допомогти українцям налаштувати безпілотник для ударів по цілях в білорусі за аналогією з тими, які вони неодноразово били в росії та на окупованих територіях, зокрема, на аеродромі в Енгельсі.
За даними видання, Україна попросила у Франції карти білорусі після того, як їй відмовили інші країни антипутінської коаліції.
Франція разом з іншими країнами-союзниками допомагає Україні розвідданими, необхідними для розробки стратегії та тактики дій.
Париж стверджує, що надає лише допомогу, необхідну для оборони української території, а не для операцій на чужих територіях.
Інформація Le Monde «показує, що Київ серйозно розглядає можливість проведення операцій на території білорусі (що зовсім не дивно), — написав у своєму Telegram-каналі аналітик Олександр Фрідман.
Цифрова карта, як підкреслює французьке видання, дозволяє літакам і безпілотникам виконувати завдання на малій висоті.
За словами аналітика, «публікація виставляє Париж у вигідному світлі. Макрон як і раніше бачить себе миротворцем (у тому числі з КНР), а відмова передати карту підтверджує, що Франція готова допомогти Україні захистити свою територію, але буде запобігати поширенню війни на сусідні країни».