Ракурсhttps://racurs.ua/
Налоговая мобилизация - власти будут искать дополнительный триллион гривен, чтобы закрыть дыру
Налоговая мобилизация — власти будут искать дополнительный триллион гривен, чтобы закрыть дыру
https://racurs.ua/n192648-nalogovaya-mobilizaciya-vlasti-budut-iskat-dopolnitelnyy-trillion-griven-chtoby-zakryt-dyru.htmlРакурсУкраїнців очікує податкова мобілізація — влада шукатиме додатковий трильйон гривень, щоб закрити діру в бюджеті.
.
На фінансування армії може не вистачити грошей. Які ідеї влада обговорює для отримання додаткового ресурсу всередині країни і чи можливе підвищення податків, розповідає «Економічна правда».
За даними співрозмовників ЕП, які долучені до пошуку додаткового бюджетного ресурсу, наразі основна стратегія держави — намагатися збільшити можливості ринку ОВДП та підвищувати податки.
У межах виконання програми МВФ уряд планує запровадити додаткове оподаткування у вигляді 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів, 1,5% - від вартості дорогоцінних металів, 30% - від вартості ювелірних виробів, 10% - від вартості рухомого майна.
Також прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції.
Сумарно ці податкові заходи мають виконати пункт програми МВФ. Проблема лише в тому, що 0,5% від ВВП, на які можуть збільшитися доходи бюджету — це близько 40 млрд грн. Тобто додаткові податки, яких від України вимагає фонд, покриють десяту частину потреб держави в додатковому ресурсі для армії.
Аби зібрати решту необхідного внутрішнього ресурсу, потрібно робити набагато радикальніші податкові зміни. Зокрема — переглядати ставки основних податків: ПДВ та податку на доходи.
Для покриття потреби у розмірі понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6−7%. При цьому необхідно врахувати ефект Лаффера, тобто можливість того, що з підвищенням податкового навантаження чимало компаній підуть у тінь, а додатковий фіскальний ефект буде не таким великим, як очікувалося.
У владі розуміють, що ідея з підвищенням податків украй непопулярна. Саме тому політики говорять про неї не під запис. Проте рано чи пізно суспільству доведеться сказати правду: коштів на утримання армії в українському бюджеті критично бракує і краще починати говорити про те, як їх зібрати, уже зараз, аби не довелося знову ухвалювати рішення «заднім числом».
Загрузка...