Ракурсhttps://racurs.ua/
Преступную группу раскрыли в ТЦК Тернопольской области, фото: Национальная полиция
Угрожали, избивали и похищали — в Тернопольской области сотрудникам райТЦК объявили подозрение (ФОТО)
https://racurs.ua/n197911-ugrojali-izbivali-i-pohischali-v-ternopolskoy-oblasti-sotrudnikam-raytck-obyavili-podozrenie.htmlРакурсНа Тернопільщині викрили групу співробітників одного із районних ТЦК та СП на налагодженні корупційних схем уникнення мобілізації, в межах яких вони, зокрема, вдавалися до побиття та викрадення військовозобовʼязаних.
.
Про це сьогодні, 2 серпня, повідомила прес-служба Нацполіції.
Зазначається, що п’ятеро підозрюваних чітко розподілили між собою ролі.
Аби змусити військовозобовʼязаних платити, вдавались навіть до погроз, побиття та викрадення людей, — розповіли у поліції.
Серед потерпілих від діяльності групи — житель Чортківського району, який не підлягав призову на військову службу під час мобілізації, оскільки є батьком чотирьох дітей, троє з яких неповнолітні:
- вночі до його будинку увірвалися люди у формі, почали завдавати удари ногами по тілу, а після цього витягнули з приміщення та вивезли у невідомому напрямку;
- наступного дня його відвезли на автобусну зупинку. З’ясувалося, що за нього заплатили «викуп» у розмірі майже 30 тис. грн — гроші зібрали родичі;
- після цього інциденту у нього діагностували переломи ребер та інші тілесні ушкодження.
Про викриття цієї групи, щомісячний «заробіток» якої становив від 100 до 150 тис. дол. США, правоохоронці повідомляли наприкінці липня. У ході слідства були зібрані нові докази їхньої протиправної діяльності. Зокрема, встановлено, що:
- організував корупційну схему керівник місцевого ТЦК. До справи залучив ще чотирьох осіб, троє із них — працівники центру комплектування, ще один — колишній військовослужбовець;
- члени злочинної групи вимагали та отримували неправомірну вигоду за розв’язання питань з метою уникнення мобілізації військовозобов’язаними — непроходження ВЛК, оновлення військових даних, отримання відстрочки від проходження військової служби;
- у місяць «заробітки» зловмисників становили від 100 000 до 150 000 доларів. Отримані гроші організатор та помічники ділили між собою. Розмір «зарплати» залежав від виконаних завдань.
Раніше у поліції повідомляли, що «послуги» зловмисників за «вплив» на членів ВЛК з метою списання з військової служби, а також за допомогу у переведенні з бойових частин в тилові з перспективою звільнення з війська коштували від 5 до 15 тис. дол. США.
Також фігуранти створювали штучні перешкоди в отриманні документів для осіб, які мали законне право на відстрочку, та мобілізовували їх з метою підняття показника ефективності роботи. Надалі таких осіб за гроші звільняли з військової служби.
Очільнику корупційної схеми поліцейські оголосили про підозру під час наради з керівниками ТЦК та СП, яка проходила у Тернопільській обласній військовій адміністрації.
24 липня, після оголошення підозри, суд обрав фігурантам запобіжні заходи з правом внесення застави у 242 тис. грн, і вони скористалися цією можливістю. Проте слідство не припинялося й були встановлені нові деталі у цій справі.
Сьогодні у поліції повідомили, що організатору та чотирьом спільникам оголосили підозри за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених:
- ч. 3 ст. 369−2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди);
- ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі);
- ч. 2, 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі людини, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, вчинене з корисливих мотивів організованою групою);
- ч. 2, 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Слідчі звернулися з клопотанням про тримання під вартою без права внесення застави, — зазначили у поліції.
Загрузка...