Ракурсhttps://racurs.ua/
Мобильная огневая группа. Фото: Генштаб ВСУ
Стало известно, сколько огневых групп защищают критическую инфраструктуру Украины
https://racurs.ua/n202581-stalo-izvestno-skolko-ognevyh-grupp-zaschischaut-kriticheskuu-infrastrukturu-ukrainy.htmlРакурсКритичну інфраструктуру України захищають понад 900 вогневих груп.
.
Коли Україна отримує техніку від партнерів, то стаціонарні вогневі групи перетворюють на мобільні, щоб могли діяти більш результативно. Наразі в Україні діє близько 500 МВГ, решта є стаціонарними. Про це командувач Національної гвардії України Олександр Півненко заявив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, Сполучені Штати Америки допомагають з посиленням захисту критичної інфраструктури. І нещодавно Сили оборони отримали від американського уряду перші машини з «цікавим обладнанням».
Випробовуємо наразі цю систему захисту, будемо передавати на навчальні центри. Також іноземні партнери допомагають нам з радарами дальнього виявлення для знищення «Шахедів, — зазначив він.
Командувач розповів, що вогневі групи Нацгвардії залучені для ефективної роботи системи ППО. Цими підрозділами керують Повітряні сили ЗСУ, а НГУ працює над їхнім оснащенням і підготовкою.
У групи є планшети, на яких видно, що і де летить. Бувають різні погодні умови, різна висота прольоту «Шахедів», тому й ефективність різна. Але рівень роботи цих груп зростає, відповідно, зростає рівень захисту нашої інфраструктури, — додав Півненко.
Нагадаємо, 11 листопада на Ставці верховного головнокомандувача було ухвалене рішення про збільшення кількості мобільних вогневих груп у регіонах, які є пріоритетними цілями для російської агресії. На попередніх засіданнях Ставки було ухвалене рішення про кращу підготовку та оснащення цих груп.
А видання The Guardian інформувало, що Генштаб ЗСУ наказав підрозділам ППО вивільнити більше людей, щоб відправити їх на фронт в якості піхоти. У зону бойових дій відправляють навіть тих бійців, які пройшли військову підготовку на Заході.
Джерело: «Інтерфакс-Україна»
Загрузка...