Ракурсhttps://racurs.ua/


Владимир Зеленский провел разговор с Эммануэлем Макроном и Киром Стармером. Фото: ОП
Зеленский поговорил с Макроном и Стармером — стали известны детали разговора
https://racurs.ua/n206458-zelenskiy-pogovoril-s-makronom-i-starmerom-stali-izvestny-detali-razgovora.htmlРакурсПрезидент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідерами Франції та Великої Британії.
Пізно ввечері у вівторок, 20 травня, глава держави поспілкувався з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Сторони обговорили підтримку українських Сил оборони, оборонну співпрацю, а також дії, які здатні реально забезпечити припинення вогню й рух до тривалого миру. Про це Офіс президента та Зеленський поінформували у Telegram.
З Макроном український президент обговорили підтримку української ЗСУ, оборонну співпрацю та внутрішнє виробництво зброї в Україні. Окрему та детальну увагу сторони приділили відносинам і координації зі Сполученими Штатами Америки.
А зі Стармером глава держави обговорив санкції проти росії та подальші дипломатичні кроки.
Тільки примус спрацює. Сьогодні є санкційне рішення Британії, є також рішення ЄС, і було б добре, якби Сполучені Штати теж допомогли. Європейські партнери готують уже й наступні кроки в такому надзвичайно важливому тиску на росію для припинення війни, — зазначив Зеленський.
Також вони обговорили розмову з президентом США Дональдом Трампом і спільні дії в межах коаліції охочих.
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що готовий «відступити» від участі у переговорах між Україною та російською федерацією, якщо бачитиме, що прогресу немає.