Ракурсhttps://racurs.ua/
Затверджено дату і місце позачергового з’їзду суддів
https://racurs.ua/ua/537-zatverdjeno-datu-i-misce-pozachergovogo-z-yizdu-suddiv.htmlРакурсЗ'їзд суддів має відбутися в приміщенні НСК «Олімпійський» за адресою вул. Велика Васильківська, 55.
.
Нагадаємо, що спроби зібрати з’їзд суддів України були ще 7 квітня цього року, однак “Правий сектор” і народна самооборона завадили його проведенню, побоюючись обрання лояльних до колишньої влади суддів Конституційного суду України (КСУ), а також членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) та Вищої ради юстиції (ВРЮ). 6 квітня "Правий сектор" зірвав засідання Ради суддів господарських судів.
Проведення з’їзду суддів вимагало часу, бо новий закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», яким було внесено зміни до ч. 1 ст. 115 закону «Про судоустрій і статус суддів», ускладнив організаційний процес. У статті йдеться про те, що «делегати на з’їзд суддів України обираються конференціями суддів загальних судів, конференціями суддів адміністративних та господарських судів у кожній області».
Такий підхід виправданий щодо загальних судів, але жодним чином не підходить для спеціалізованих адміністративних і господарських. Адже вони працюють за округами, кількість яких не збігається з кількістю областей. Тому в деяких регіонах країни працює по одному суду з кожної юрисдикції, а от у Києві – відразу трьох.
Проблема також виникла і з кількістю делегатів. Відповідно до нової редакції ч. 1 ст. 115 закону «Про судоустрій і статус суддів», вони обираються на з’їзд за принципом «один делегат від двадцяти суддів». Проте не в кожному суді працює стільки служителів Феміди.
Вирішити всі ці питання взялися члени РСУ, бо внесення змін до законодавства у парламенті – дуже тривалий та непевний шлях. Особливо напередодні президентських виборів та за умови військових дій на території України. «Керівник апарату Верховної Ради сказав, що парламент запрацює лише 1 червня. Відтак, ми не встигнемо напрацювати зміни до запланованої дати з’їзду», — зазначив голова РСУ Василь Онопенко.
Відтерміновувати проведення з’їзду суддів неможливо, бо без обрання на ньому членів ВРЮ та ВККС від суддівського корпусу ці органи не зможуть працювати. «Уже сьогодні через їх розпуск маємо велику кількість суддів, які не переводяться і не призначаються», — додала секретар РСУ Тетяна Козир.
Тому РСУ затвердила на засіданні свої рекомендації щодо порядку обрання делегатів на конференції суддів адміністративних, господарських, загальних судів та делегатів ХІІ позачергового З’їзду суддів України, які будуть розіслані в усі суди України. До 10 червня кожна судова інстанція з усіх регіонів України, у тому числі й Конституційний суд України (КСУ), має визначитися зі своїми делегатами та офіційно повідомити про це РСУ.
Читайте також статтю "Ракурсу" "Адвокати — про люстрацію суддів: старі порядки залишаться".