Новини
Ракурс

МВС вимагає вражаючу кількість інформації по «справі «Рошен»

11 жов 2014, 10:39

Документи зі зламаного хакерами листування Кримського осередку ДНР з адресатами з «Русского мира», «Русского единства» та ДНР змушують робити невтішні висновки. Перелік інформації, запитуваної по «справі «Рошен», вражає.


.

Головне слідче управління МВС України вивчає факти вчинення службовими особами Міністерства доходів і зборів кримінальних правопорушень (зловживання або перевищення влади або службових повноважень, ст. 364, 365 Кримінального кодексу) протягом 2013–2014 років. Стверджується, що встановлені факти виконання вказівок керівництва Міністерства доходів і зборів службовими особами останнього та його територіальних підрозділів «з використанням свого службового становища всупереч інтересам служби, шляхом призначення та проведення документальних перевірок суб'єктів господарської діяльності, що мали системні фінансово-господарські взаємовідносини з ДП «Кондитерська корпорація «Рошен», складання за їх результатами завідомо неправдивих та законодавчо необґрунтованих актів».

Все це зрозуміло і правильно, ну і хто на місці Петра Порошенка відмовився би від того, щоб дістати справедливу сатисфакцію за свої поневіряння, шкода лишень, що не кожному ображеному в нашій країні випадає така нагода. Але ж масштаб! Слідчий вимагає в максимально стислий термін направити, зокрема, таку інформацію: анкетні дані, реквізити наказів (рішень) про призначення (переведення, звільнення) на посади і т. ін. мало не всіх службових осіб Міндоходів. До переліку увійшли: міністр, заступники, директори і заступники департаментів правової роботи, податкового і митного аудиту, неймовірна кількість начальників відділів, головні державні податкові ревізори-інспектори ряду відділів (в тому числі семеро згадані поіменно), до того ж начальники головних управлінь Міндоходів в усіх географічних точках, де є бодай щось, дотичне до «Рошен». Ще вимагають послужні списки службових осіб Міндоходів та його структурних підрозділів, зазначених у попередньому пункті, що досі працюють в системі органів фіскальної служби. До того додати завірену інформацію щодо фактично відпрацьованого часу, перебування на лікарняних, у відпустках, сесіях, відрядженнях за вказаний період (див. документ).

Навряд чи у когось виникнуть сумніви стосовно того, що такий колосальний обсяг запитуваної слідчим інформації не може пояснюватися виключно обставинами досліджуваної справи. Для чого МВС збирає такий величезний масив інформації? Напевне не для адресної розсилки реклами продукції корпорації «Рошен»…


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter