Ракурсhttps://racurs.ua/
ПАРЄ. Фото: "Укрінформ"
ПАРЄ ухвалила резолюцію про мови нацменшин, не згадавши про Україну
https://racurs.ua/ua/n100061-parie-uhvalyla-rezoluciu-pro-movy-nacmenshyn-ne-zgadavshy-pro-ukrayinu.htmlРакурсПарламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні прийняла резолюцію щодо захисту мов національних меншин у Європі. Доповідач згадав у пояснювальній записці український закон про освіту, через який Угорщина заявила, що буде блокувати європейські прагнення Києва, передає УНІАН.
.
Автором доповіді «Захист та просування регіональних мов чи мов меншин в Європі» є депутат від Угорщини Роза Гоффманн.
У пояснювальній записці, яка додана до проекту резолюції ПАРЄ, сказано, що новим українським законом про освіту мови нацменшин визнаються іноземними. Через це навчання повинно проводитися лише офіційною, тобто українською мовою, і лише певні предмети можуть викладатися на мовах національних меншин, що проживають в Україні.
Автор докладу стверджує, що таке рішення не враховує мови меншин, які не є офіційними мовами Європейського Союзу.
У резолюції в цілому мова йде про забезпечення розвитку мов меншин, їхній захист та міститься пропозиція преміювати країну, яка зробить це найкраще.
Документ був проголосований після обговорення і підтриманий більшістю депутатів: «за» проголосували 130, «проти» — 10, «утрималися» — 24. Всього голосували 164 депутати.
Нагадаємо, що 28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту», який запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Після цього глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що український закон про освіту «брутально порушує права людини».
8 грудня Венеційська комісія ухвалила рішення стосовно положень українського закону про освіту щодо викладання державною мовою, мовою національних меншин та іншими мовами.