Ракурсhttps://racurs.ua/
Вірус-вимагач NotPetya. Фото: AP
Велика Британія звинуватила Росію у кібератаці з використанням вірусу NotPetya
https://racurs.ua/ua/n101089-velyka-brytaniya-zvynuvatyla-rosiu-u-kiberataci-z-vykorystannyam-virusu-notpetya.htmlРакурсКібератаку NotPetya в 2017 році влаштувала Російська Федерація. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Великої Британії Тарік Ахмад, 15 лютого повідомляє «BBC-Россия».
.
«Уряд Сполученого Королівства приходить до висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія», — зазначив Ахмад.
У дипломатичному відомстві зазначили, що військові РФ за допомогою вірусу лише прикривалися вимаганням грошей у постраждалих від NotPetya користувачів, а насправді домагалися порушення роботи українських держустанов, фінансового і енергетичного секторів економіки.
«Ця атака показала завзяте нехтування суверенітетом України. Нерозумний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по всій Європі і завдав шкоди в сотні мільйонів фунтів», — вважають у МЗС.
Нагадаємо, на початку року видання The Washington Post повідомляло, що Центральне розвідувальне управління США вважає, що влітку 2017 року російські військові хакери атакували Україну та намагалися підірвати фінансову систему держави.
Джерела в розвідці США з високою долею ймовірності впевнені, що вірус NotPetya був створений військовою розвідкою Головного розвідувального управління Російської Федерації.
В ЦРУ офіційно не підтвердили та не спростували інформацію про причетність російських військових до атаки вірусу Petya в Україні.
Як відомо, 27 червня Україну накрила масштабна хакерська атака, що призвела до масових збоїв у роботі державних відомств, торговельних мереж, енергокомпаній, ЗМІ, банків і поштових сервісів, а також зупинила роботу платіжних терміналів у метрополітені Києва. Окрім України, атаки Petya. A зафіксували ще в 64-х країнах, серед яких Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США. Вірус Petya. A працював за тією ж схемою, що й вірус WannaCry, який у середині травня уразив сотні тисяч комп’ютерів по всьому світу.