На розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі знадобиться щонайменше півроку — Клімкін
https://racurs.ua/ua/n101278-na-rozgortannya-myrotvorchoyi-misiyi-oon-na-donbasi-znadobytsya-schonaymenshe-pivroku-klimkin.htmlРакурсНа розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі після прийняття політичного рішення знадобиться щонайменше 6−10 місяців. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в ефірі телеканалу ICTV, передає УНІАН.
«Якщо буде ухвалено політичне рішення, то ООН на розгортання місії буде потрібно від 6 до 10 місяців, як мінімум. Не виключено, навіть більше», — заявив Клімкін.
«Але це ж не означає, що це буде відбуватиметься з одного моменту. Це буде відбуватися стадійно. Важливо, щоб це відбувалося так, щоб Росія це не могла заморозити на якомусь етапі, і використати це для тиску на нас і на Захід», — зазначив він.
Клімкін підкреслив, що реальну місію розгорнути за 20−30 днів неможливо, оскільки цей процес займає місяці.
Він додав, що у питанні розміщення місії має переважати логіка безпеки, та зауважив, що ще рік тому серйозної розмови про миротворців на Донбасі не було.
«Я прекрасно розумію, що ми з Росією перебуваємо в різних світах щодо миротворців. Але тим не менше, хто взагалі розмовляв про кількість, про те, як це має бути зроблено», — додав очільник МЗС.
Нагадаємо, Організація об'єднаних націй (ООН) планує надати звіт щодо розміщення миротворців на Донбасі високопосадовцям, в тому числі спецпредставнику Держдепу США з питань України Курту Волкеру.
У звіті розглядається застосування на Донбасі контингенту у 20 тис. військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, та 4 тис. поліцейських.
Співавтор звіту та експерт Колумбійського університету з питань ООН Річад Ґован стверджує, що участь у операції мають брати різні європейські країни, які мають досвід миротворчих операцій, та країни, яким довіряє Росія.
На шляху введення миротворчих сил ООН на територію Донбасу є великі перепони, тому що Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, має погодитись з цим форматом, а Швеція ще має погодитись очолити місію.
Разом з тим, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг песимістично оцінив перспективи можливого введення миротворчої місії ООН на Донбас.