Фінляндія вирішила прокласти арктичний торговельний маршрут до Китаю (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n101691-u-finlyandiyi-zaplanuvaly-novyy-torgovelnyy-marshrut-do-kytau-foto.htmlРакурсУ розробці й обговоренні проекту «Арктичного коридору» беруть участь експерти з Фінляндії та Норвегії. Нині переговори вийшли на фінішну пряму. Про це повідомляє Euobserver.
На борту кораблів, які виходитимуть із портів Фінляндії, будуть експортні товари з Європи, які через тунель в Естонії найкоротшим шляхом потраплятимуть спочатку до Центральної Європи, а далі в Азію аж до берегів КНР.
Для реалізації проекту необхідно побудувати близько 500 км залізничного сполучення між Норвегією та Фінляндією, а також тунель до Естонії.
Китайський ринок на сьогодні створює нові можливості для інвестиційного потенціалу та є потенційно привабливим для європейського експорту.
Один із чиновників фінляндського Міністерства транспорту та зв’язку Ріссо Мутто зазначає, що вже найближчими днями має з’явитися техніко-економічне обґрунтування спорудження залізниці до берегів Північного Льодовитого океану.
Фінляндія шукає нові можливості та ринки збуту для своєї продукції, а також виконує посередницьку роль у міжнародній торгівлі. В цій країні мріють стати новими воротами Європи до Китаю.
Зазначається, що час польоту від Гельсінкі до Пекіну складає півтори години, що є найкоротшим маршрутом до Піднебесної, аніж із будь-якої іншої країни Євросоюзу. Тому за останній рік кількість пасажирів із Фінляндії до Китаю зросла на 16%.
«Арктичний коридор» стане логічним продовженням запропонованого раніше створення високошвидкісного широкосмугового кабелю, що має пролягти з Північної Європи в Азію через Північний Льодовитий океан.
Якщо проект буде схвалено, Китай також може долучитися до його реалізації як інвестор.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай планує створити в Арктиці «Полярний Шовковий шлях», який може стати альтернативою транспортуванню товарів через Суецький канал.
Між тим, Фінляндія може взяти участь у будівництві «Північного потоку-2», оскільки його проект передбачає, що трубопроводи прокладатимуться по дну моря в акваторії країни.