Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: KP.md
CША готують нові обвинувачення проти РФ через кібератаки та втручання в енергоринок
https://racurs.ua/ua/n101727-csha-gotuut-novi-obvynuvachennya-proty-rf-cherez-kiberataky-ta-vtruchannya-v-energorynok.htmlРакурсСпецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання РФ у американські вибори, може пред’явити нові звинувачення росіянам у справі про викрадення інформації у Демократичної партії під час передвиборних перегонів 2016 року, пише «РБК-Україна» з посиланням на NBC.
.
Мюллер має намір пред’явити обвинувачення на основі секретних матеріалів, зібраних ЦРУ, ФБР, Агентством національної безпеки і Міністерством внутрішньої безпеки. Повідомляється, що у спецпрокурора вже протягом деякого часу були «докази, достатні для порушення справи», однак час для пред’явлення обвинувачень буде обрано з урахуванням стратегічних міркувань.
Мюллер може висунути обвинувачення «в наступні тижні або місяці».
Окрім цього, комітет Палати представників США з науки, космосу і технологій підготував доповідь про спроби Москви маніпулювати думкою американців щодо енергетики — в інтересах російських компаній. У справі знову замішані «маніпулятивні» повідомлення в соцмережах, пише DW.
«Те, що американці бачать в соціальних мережах — це плід роботи іноземної влади, яка прагне підірвати нашу внутрішню енергетичну політику», — заявив глава комітету, республіканець Ламар Сміт.
Своїми постами РФ намагалася вплинути на думку американців щодо трубопроводів, викопного палива, фрекінгу і змін клімату. У період з 2015 по 2017 роки в Twitter (Твіттер), Facebook (Фейсбук) і Instagram (Інстаграм) було опубліковано до 10 тис. «маніпулятивних» постів.
Нагадаємо, 16 лютого стало відомо, що спецпрокурор США Роберт Мюллер передав до суду документ на 37 сторінках з докладними доказами втручання щонайменше 13 громадян РФ та трьох російських компаній в процес американського волевиявлення. У центрі розслідування спецпрокурора Мюллера так звана «фабрика тролів» Кремля — «Агентство інтернет-досліджень», що фінансується Євгеном Пригожиним, якого ЗМІ називали «кухарем Путіна». Слідство встановило, що з квітня 2014 року «Агентство інтернет-досліджень» створювало фіктивні аккаунти в соцмережах, використовуючи імена вигаданих і реальних американців. Ці «люди» пізніше почали видавати себе за американських активістів і активно публікувати інформацію про політичне життя США. Зокрема, вони торкалися расових проблем, володіння зброєю, нерівності. Ці теми підбиралися з метою розколу американського суспільства.
Відповідно до обвинувального документу Роберта Мюллера, в рамках існуючої в Санкт-Петербурзі «фабрики тролів» був відкритий «проект перекладів». Його метою було «посіяти недовіру до кандидатів в президенти і політичної системи загалом». Проект фінансувала компанія «Конкорд менеджмент і консалтинг», що належить Пригожину. Пізніше «проект перекладів» переріс у новий, але з ідентичними цілями і стратегією, — проект «Лахта». Його щомісячний бюджет станом на вересень 2016 року складав 1,25 млн дол.