Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: radiosvoboda.org
Клімкін закликав Польщу відкрити очі й перестати вдавити «білих і пухнастих»
https://racurs.ua/ua/n101732-klimkin-zaklykav-polschu-vidkryty-ochi-i-perestaty-vvajaty-sebe-bilymy-i-puhnastymy.htmlРакурсГолова МЗС України Павло Клімкін запропонував Польщі перестати оцінювати хід історії однобоко і визнати злочини польських каральних батальйонів проти українського населення. Про це він написав у статті для видання «Збруч».
.
Клімкін зазначив, що Україна готова визнати злочини проти польського народу лише в тому випадку, якщо Польща зробить те саме.
За його словами, Україна засуджує всі злочини, які відбувалися під час українсько-польських конфліктів у рамках Другої світової війни і далі, зокрема, злочини проти українців і поляків. При цьому Польща намагається прирівняти національно-визвольну боротьбу українців і злочини проти цивільного польського населення.
Український міністр переконаний, що так можна дискредитувати будь-який визвольний рух, і нагадав, що цивілізовані країни навчилися виділяти кожен злочин індивідуально, як і його виконавців, які й повинні нести за нього відповідальність.
На думку Клімкіна, приписування злочину всій нації або всьому визвольного руху неприпустиме і є пропагандистською маніпуляцією.
Він також запропонував польській стороні «почати з себе» і заборонити Юзефа Пілсудського та Армію Крайову, які жорстоко винищували українські села в Галичині. Прикладом злочинів Армії Крайової та місцевої польської самооборони міністр назвав трагедію українського села Павлокома, де в 1945 році під командою поручика Юзефа Бісса були розстріляні 366 українців.
Клімкін додав, що Польща зображує себе «білою та пухнастою» і демонструє однобоке бачення історичних подій.
Він також запропонував взяти приклад із Німеччини і Франції, які раніше були одвічними ворогами, а тепер є найкращими партнерами, які залишили гострі питання минулого вченим і не приплітають їх до сьогодення.
Клімкін підсумував, що найкращим рецептом примирення Польщі й України є взаємна повага, толерантність, загальний осуд злочинів і вшанування пам’яті невинуватих жертв, а також прагматизм і елементарний здоровий глузд, додавши, що вся цивілізована Європа давно живе за принципом Іоанна Павла II: «Прощаємо і просимо прощення».
Нагадаємо, 3 березня Клімкін із робочим візитом відвідає Польщу для участі в поминальних заходах, присвячених річниці розстрілів українців підрозділами польського підпілля в селі Павлокома в березні 1945 року.
Як раніше повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда підписав і передав до Конституційного суду скандальний закон про Інститут національної пам’яті, яким забороняється і вводиться кримінальна відповідальність за так звану «бандерівську ідеологію».