США повідомили про ризики в разі будівництва «Північного потоку-2»
https://racurs.ua/ua/n101998-ssha-povidomyly-pro-ryzyky-v-razi-budivnyctva-pivnichnogo-potoku-2.htmlРакурсСША виступили з черговою критичною заявою щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2», завершення якого заплановано до кінця наступного року. Про це повідомляє «Голос Америки».
Серед інших, таку думку висловив аналітик з Центру за європейську реформу Ной Гордон.
Також нещодавно відбулася зустріч очільників зовнішньополітичних відомств трьох країн Балтії та США в особі держсекретаря Рекса Тіллерсона, де й прозвучала критика на адресу Росії та європейських партнерів, задіяних у прокладанні нового газового маршруту.
Зокрема, глава МЗС Естонії Свен Міксер заявив, що нині проблеми безпеки стають все більше взаємопов'язаними і вже не простежується чіткого розподілу між зовнішньою та внутрішньою безпековими сферами.
Зі свого боку, США вже ввели санкції щодо підприємств окупованого Росією Криму, які беруть участь у розвідці енергоресурсів. Але саме за «Північний потік-2» санкції поки що не зачепили.
Багато країн у Східній Європі також висловлюють стурбованість, що новий російський газогін становитиме для них загрози енергобезпеці.
США будуть надалі нарощувати обсяги експортованого до Європи зрідженого газу. У Польщі та Литві вже побудували відповідні термінали для прийому більших об'ємів такого виду палива.
У Сполучених Штатах попередили, що у східноєвропейських країнах можуть бути підвищені ціни на блакитне паливо, а також існує ризик використання Росією газового шантажу з політичною метою. Тому Європі варто подбати про енергоефективність та створити запобіжники у вигляді диверсифікації газового ринку.
Нагадаємо, в лютому цього року спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що проект магістрального газопроводу з РФ до Німеччини в обхід української території є виключно політичним проектом, а не комерційним.
Зауважимо, що другу гілку газопроводу «Північний потік-2» планують побудувати з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Тому цей проект підпадає під дію як німецького, так і міжнародного права. Раніше ЗМІ також повідомляли, що колишні агенти КДБ корумпували і шантажували найвпливовіших політиків Швеції, Фінляндії, Німеччини та Данії з метою форсування будівництва газопроводу «Північний потік» (Nord Stream).
Угода про будівництву «Північного потоку 2» була підписана представниками «Газпрому» та ряду нафтогазових компаній ЄС у Владивостоці на початку вересня 2015 року. У 2016 році Україна подала до суду через будівництво газопроводу «Північний потік 2» (Nord Stream 2).