Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 112
Несподівана пропозиція: Україна пропонує Австралії побудувати космодром
https://racurs.ua/ua/n102101-nespodivana-propozyciya-ukrayina-proponuie-avstraliyi-pobuduvaty-kosmodrom.htmlРакурсДержавне космічне агентство України (SSAU) запропонувало побудувати космодром неподалік від авіабази Кертін в одному з округів західної Австралії. Про це повідомляє The West Australian.
.
Вперше така пропозиція надійшла до Федерального і Державного урядів Австралії ще в 2016 році. Якщо австралійський уряд підтримає амбітну пропозицію від України, ракети можуть виводитися на орбіту з території Західної Австралії не пізніше, ніж за п’ять років. Реалізація цієї ідеї допоможе втілити намір Австралії мати свій власний пусковий комплекс.
Посол України в Австралії Микола Кулінич розказав виданню, що на користь України свідчить наявність вчених із необхідними технічними знаннями, виробничого ланцюга та вагомої історії в області світових космічних досліджень.
«Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших спеціалістів і наші експертні знання, якщо Австралія надасть землю для використання», — говорить Кулінич.
The West Australian зазначає, що для створення космодрому потрібно 5−7 тис. кв. км землі у виді оренди промислової площі, бажано біля авіабази Кертін, що біля міста Дербі на північному заході Австралії. Первинне дослідження придатності цих земель може бути завершено у відносно короткі терміни і коштуватиме менш ніж 500 тис. дол.
«Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії», — пише The West Australian.
У SSAU вважають, що цей об'єкт може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії: Японії, Сінгапуру, Південної Кореї та Індонезії.
Нагадаємо, що ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceXІлона Маска вивела на орбіту перші з майже 12 тисяч супутників Starlink, які забезпечать мільярди людей надшвидкісним доступом до інтернету.