Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: sensei-yoda.blogspot.com
Відповідь із Заходу на масові вбивства: що треба знати про атаку на Сирію
https://racurs.ua/ua/n103648-vidpovid-zahodu-na-masovi-vbyvstva-scho-treba-znaty-pro-ataku-na-syriu.htmlРакурсСьогоднішні удари Військово-повітряних і Військово-морських сил США, Великої Британії та Франції по Сирії стали наслідком хімічної атаки урядових військ Башара Асада проти цивільного населення в місті Дума, яку було здійснено тиждень тому, 7 квітня. Тоді загинули щонайменше 70 осіб, у тому числі діти, і сотні постраждали. Захід витримав паузу, але зрештою вжив жорстких заходів у відповідь на масові вбивства у Сирії.
.
Об'єкти атаки
Згідно з заявами США та Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини (Syrian Observatory for Human Rights), удари завдавалися по трьох об'єктах поблизу Дамаска та Хомса, які пов’язують з програмою Асада зі створення хімзброї. Зокрема, це науково-дослідний центр, командний пункт і склади для зберігання речовин.
На околицях Дамаска вибухи лунали близько 4.00 ранку. Сирійські державні ЗМІ повідомляють, що внаслідок авіаудару в Хомсі дістали поранення троє цивільних осіб.
Тип і кількість ракет
Під час атаки на сирійські хімічні об'єкти союзники здійснили щонайменше 120 пусків крилатих ракет, повідомляє Daily Mail із посиланням на дані Пентагону.
Цього разу було застосовано крилаті ракети Storm Shadow («Штормова тінь»), тоді як минулої весни США вдарили по Сирії крилатими ракетами «Томагавк».
В операції задіяли американські авіаносці та бомбардувальники B-1, французькі літаки, а також британські винищувачі-бомбардувальники Panavia і підводний човен.
Мета союзників
США заявили, що мета нічних ударів по Сирії — стримування виробництва, поширення та використання хімічної зброї для забезпечення колективної безпеки і запобігання жертвам серед цивільного населення.
При цьому керівник Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Джозеф Денфорд наголосив, що відбулася лише перша хвиля атаки на Сирію. Військову кампанію буде продовжено і завершиться вона тоді, коли режим Асада повністю відмовиться від хімзброї.
Реакція Росії
Влада РФ, яка підтримує Асада, погрожує Заходу наслідками через атаки на об'єкти у Сирії. Про це заявив російський посол у США Анатолій Антонов, не назвавши при цьому жодних конкретних заходів, яких планує вжити Москва.
Згодом російський президент Володимир Путін заявив, що РФ «найсерйознішим чином» засуджує удари по Сирії, звинувативши США в посиленні гуманітарної катастрофи і «потуранні терористам». Заяву опубліковано на сайті Кремля.
Між тим Данфорд наголосив, що американська сторона попереджала Росію про початок операції у Сирії, до того ж США обирали цілі так, щоб не зачепити російський контингент.
Міністр оборони Флоранс Парлі також підтвердив, що РФ завчасно попередили про нічну атаку.
При цьому російське Міністерство оборони звинуватило Захід у тому, що удари нібито зачепили й об'єкти цивільної інфраструктури, але які саме — не уточнило.
Також росіяни заявили, що жодна з ракет не потрапила в зону дії засобів протиповітряної оборони, які захищають російські бази у Сирії.