Ракурсhttps://racurs.ua/
Будівництво мосту у 2017 році, фото - Народна справа
Нідерланди розслідують діяльність компаній, які допомагали РФ будувати Керченський міст
https://racurs.ua/ua/n104632-niderlandy-rozsliduut-diyalnist-kompaniy-yaki-dopomagaly-rf-buduvaty-kerchenskyy-mist.htmlРакурсПрокуратура Нідерландів розпочала розслідування щодо семи компаній, які, порушуючи санкції ЄС, сприяли Росії будувати міст через Керченську протоку до окупованого Криму, повідомляє AD.nl.
.
Генеральна прокуратура у Гаазі 4 травня оголосила, що підозрювані у співпраці із РФ компанії надали обладнання для забивання паль Керченського мосту, причому робота цього устаткування мала вирішальне значення для успіху проекту.
Крім того, голландські бізнесмени постачали частини обладнання і допомагали у підтримці його функціонування. Обійти санкції Євросоюзу компанії мали намір, заявляючи, що працюють тільки з російського боку кордону. Голландські ЗМІ називають дві фірми, які потрапили під розслідування прокуратури — Dematec Equipment з міста Додеваард та Biljard Hydrauliek з Мільсбека.
Порушення санкційного режиму вважатиметься в ЄС підривом територіальної цілісності України. Такі дії можуть спричинити для юридичних осіб накладення штрафу у сумі 820 тис. євро. Приватні особи можуть бути оштрафованими на 82 тис. євро.
Раніше «Ракурс» писав, що Мінінфраструктури України готує санкційний список усіх підприємств, які працюють над спорудженням Керченського мосту. Введення мосту в експлуатацію істотно зашкодить Україні. Наприклад, керівник Маріупольського морського торговельного порту Олександр Олійник заявляв, що через будівництво до Маріуполя не зможуть пройти 144 кораблі, з якими раніше працював порт.