Ракурсhttps://racurs.ua/
Земля. Фото: pixabay.com
Парламент ухвалив законопроект щодо колективної власності на землю та запобігання рейдерству
https://racurs.ua/ua/n105442-parlament-uhvalyv-zakonoproekt-yakyy-peredbachaie-vyrishennya-nyzky-zemelnyh-pytan.htmlРакурсВерховна Рада України ухвалила за основу проект закону № 6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Про це повідомляється на офіційному сайті Ради.
.
Законопроект підтримало 251 народний депутат і лише один виступив проти.
Документ передбачає зміну правил на використання масиву земель сільськогосподарського призначення, а саме: надання можливості фізичним та юрособам використовувати землю під лісосмугами та іншими насадженнями на праві оренди без земельних торгів; надання права землекористувачу орендувати землі під польовими дорогами; надання права землекористувачу, який використовує частину земельних масивів, одержувати в оренду земельні ділянки із наданням власникам інших рівноцінних ділянок у тому ж масиві; надання орендарям права надавати земельні ділянки у суборенду орендарю іншої ділянки у тому ж масиві.
Метою законопроекту є створення ефективного механізму використання земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності.
Зазначається, що проект закону було створено через проблему використання паїв не власниками, а агропідприємствами. Внаслідок чого, більшість польових доріг земельних масивів використовуються як рілля.
Окрім цього, порушується цілісність масивів через використання різними підприємствами окремих ділянок землі. Таке розташування ділянок створює незручності у проході техніки, а також відкриває можливості для рейдерства.
Раніше сьогодні Верховна Рада підтримала у першому читанні за основу проект закону, яким пропонується спростити доступ українців до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.