Ракурсhttps://racurs.ua/
Марш у Перемишлі. Фото: Громадське
Марш пам’яті: у Перемишлі сотні українців пройшли урочистою ходою під наглядом правоохоронців (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n106034-marsh-pam-yati-u-peremyshli-sotni-ukrayinciv-proyshly-urochystou-hodou-pid-naglyadom.htmlРакурсУ польському місті Перемишель та в селі Пикуличі близько півтори тисячі українців пройшли маршем, який приурочений до 29-ї річниці української національної пам’яті. Про це повідомляє «Громадське».
.
Потрапити на свято до прикордонного польська міста українцям було складно: прикордонники затримували людей та автобуси делегацій перевіряючи документи. Деякі простояли на польському кордоні близько семи годин.
Святкування дня української національної пам’яті розпочалося з літургії у Кафедральному соборі св. Івана Хрестителя у центрі Перемишля, а потім процесія рушили вулицями міста. Українці у вишиванках несли українські та польські прапори, а військовий оркестр виконував національні пісні.
Цьогорічна хода відбувалася під посиленою охороною польських правоохоронців, задля уникнення можливих провокацій. У 2016 році польські націоналісти та футбольні фанати вигукували образливі гасла та побили українця, який був у черво-чорній вишиванці.
Торік також не минулося без провокацій. Напередодні маршу в соцмережах з’явилися групи, які закликали до дій проти українців, проте поліція блокувала ці групи.
Незважаючи на посилену охорону декілька поляків принесли із собою банер з написом: «Сусіди українці, застерігаємо, досить брехні і досить мовчання. Жодних символів і знаків бандеризму та УПА на теренах Польщі». Вони тримали банер обабіч дороги, якою йшли учасники маршу.
Українці безперешкодно дійшли до українського військового цвинтаря, де у братській могилі поховано понад 2 тис. вояків та старшин армії УНР і УГА, які у 1918−1919 роках померли у таборах для військовополонених.
Нагадаємо, торік Служба безпеки України заборонила в’їзд до України меру міста Перемишль Роберту Хомі на 5 років. У відомстві пояснили, що Хома цілеспрямовано займався розпалюванням міжетнічної та міжнаціональної ворожнечі.