Ракурсhttps://racurs.ua/
Яцек Чапутович Фото: RMF FM
У МЗС Польщі підтримують зміни до скандального закону про заборону «бандерівської ідеології»
https://racurs.ua/ua/n106354-u-mzs-polschi-pidtrymuut-zminy-do-skandalnogo-zakonu-pro-zaboronu-banderivskoyi-ideologiyi.htmlРакурсМіністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович підтримав зміну скандального закону про Інститут національної пам’яті, за яким передбачається покарання за заперечення злочинів українських націоналістів. Про це він заявив під час інтерв’ю RMF FM.
.
Міністр заявив, що приєднується до позиції віце-прем'єра Польщі Ярослава Говіна, який наполягає на необхідності негайної корекції закону, за яким за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту можна отримати штраф або тюремний термін.
«Я думаю, що з цією думкою слід погодитися. Віце-прем'єр Говін зустрічається з політиками в США та Ізраїлі й розуміє, що це рішення необхідне. Як і раніше, існує певна недовіра і занепокоєння з приводу цієї ситуації», — заявив Чапутович.
Дипломат зазначив, що закон становить проблеми для відносин Польщі із Сполученими Штатами та Ізраїлем.
Разом із тим він підкреслив, що польський закон «Про інститут нацпам’яті» не сприяє зростанню антисемітських настроїв у Польщі, оскільки «їх немає".
Чапутович також висловив думку, що корекція закону може відбутися і без участі Конституційного суду.
Водночас найбільша опозиційна партія в парламенті Польщі має намір внести правки до закону про Інститут національної пам’яті.
Як відомо, президент Польщі Анджей Дуда підписав і передав до Конституційного суду закон про ІНП, який наприкінці січня ухвалили польські Сейм та Сенат. Він вимагає перевірки конституційності положень документу, які мають бути максимально точними для розуміння громадянами. Закон про ІНП Польщі викликав негативні реакції у багатьох країнах світу, зокрема в Україні та Ізраїлі.
Зауважимо, що в 2018 році виповнюються 75-ті роковини Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час взаємних конфліктів. Українські історики, зокрема, вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тис. поляків, зазначаючи, що насправді цей конфлікт міг забрати життя до 30 тис. поляків. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці також гинули від рук поляків та доведений історично факт, що жорстокі вбивства польських громадян чинили працівники радянського НКВС під виглядом ОУН-УПА.
Окрім того, у 1944−1956 роках тисячі українців, що проживали на Холмщині, Підляшші та Лемківщині, були знищені внаслідок нападів Армії Крайової, яка була сформована у січні 1944 року з польських партизанських загонів та колишньої польської поліції.