Ракурсhttps://racurs.ua/
Близько половини біженців - це діти, фото: pixabay.com
ООН нарахувала понад 68 млн біженців у світі
https://racurs.ua/ua/n106781-u-sviti-ponad-68-milyoniv-bijenciv-oon.htmlРакурсУправління верховного комісара ООН у справах біженців оприлюднило звіт за 2017 рік щодо глобальних тенденцій, згідно з яким, кількість біженців у світі продовжує залишатися на рекордно високому рівні. За минулий рік 68,5 млн осіб були змушені тікати від переслідувань, воєн чи насильства — це на 2,9 млн більше, ніж у 2016 році.
.
Щодня в середньому 44 тис. 400 людей були змушені кидати свої домівки. Близько половини біженців складають діти віком до 18 років.
Водночас у 2017 майже 5 млн переміщених осіб повернулися до районів або країн походження.
Понад дві третини (68%) усіх біженців у 2017 році втекли з п’яти країн — Сирії, Афганістану, Південного Судану, М’янми та Сомалі.
Уже четвертий рік поспіль найбільшу кількість біженці приймає Туреччина. За нею йдуть Пакистан, Уганда та Ліван. Німеччина — на шостому місці.
Як наголошує верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді, успішне вирішення проблеми примусово переміщених осіб у світі вимагає нового і значно комплекснішого підходу, щоб країни та громади не залишалися з цією проблемою наодинці.
Нагадаємо, наприкінці минулого року США відмовилися брати участь у глобальному договорі ООН щодо міграції. Договір покликаний захистити права біженців, допомагати їм у поселенні на новому місці, гарантувати можливість отримати освіту та роботу.
Також торік генсек ООН Антоніу Гутерріш вибачився за недостатню допомогу переселенцям в Україні.
Між тим, статус біженця в Польщі за два роки отримали 88 українців.