Ракурсhttps://racurs.ua/
У ПАРЄ обрали нового президента: що про неї відомо
https://racurs.ua/ua/n107093-u-parie-obraly-novogo-prezydenta-scho-pro-neyi-vidomo.htmlРакурсСьогодні під час першого дня літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) депутати обрали нового президента. Ним стала 62-річна політик зі Швейцарії Ліліан Морі Паск'є. Про це інформує прес-служба організації.
.
Паск'є народилася у 1956 році в Женеві, є діючим політиком і членом Швейцарської соціалістичної партії. Наприкінці 2013 року вона очолила комісію з питань соціального забезпечення та охорони здоров’я Ради кантонів (верхня палата Федеральних зборів Швейцарії). Також вона є членом комісії із зовнішньої політики і комітету з питань науки, освіти та культури.
Морі Паск'є раніше була доповідачкою ПАРЄ з російського питання і неодноразово критикувала Москву за агресію проти України та звуження демократичних свобод в РФ. Окрім цього, в часи перебування нардепа Надії Савченко у російській в’язниці Морі Паск'є була однією з авторок спільної заяви доповідачів ПАРЄ з вимогою про звільнення політв’язня.
Ліліан Морі Паск'є стала 32-м президентом ПАРЄ і другим представником Швейцарії на керівній посаді Асамблеї починаючи з 1949 року. Кандидатуру представниці соціалістів затвердили без голосування, оскільки вона була єдиним кандидатом на цю посаду від партії, за якою закріплена квота очільника ПАРЄ до кінця 2019 року.
У своєму вступному слові Паск'є зазначила, що цінності Ради Європи потрібно пропагувати більше, ніж будь-коли раніше.
«Зростання екстремізму, насильства та репресій у контексті дуже напруженої міграції та безпеки вимагає, щоб ми невтомно підтверджували голосно і зрозуміло те, що об'єднує нас. Тривожні події, напади в низці європейських країн на свободу вираження поглядів, свободу ЗМІ, зборів, рівності та захисту меншин роблять це абсолютною необхідністю», — заявила Паск'є.
Варто зауважити, що Морі Паск'є виступає за збереження діалогу з Кремлем, зокрема й у рамках ПАРЄ. На посаді президента асамблеї вона очолить спеціальний комітет, який домовляється про зняття політичних санкцій з російської делегації.
Торік під час літньої сесії, де розглядалися питання визнання та забезпечення дотримання принципу підзвітності в ПАРЄ, очільник української делегації Володимир Ар'єв подякував Ліліан Морі Паск'є за доповідь, яка покликана покращити роботу асамблеї. Тоді йшлося про доповідь щодо корупції екс-президента Педро Аграмунта та інших членів ПАРЄ.
Нагадаємо, 6 жовтня 2017 року Педро Аграмунт, який очолював ПАРЄ, написав заяву про звільнення. В ПАРЄ вимагали від Аграмунта піти з посади після його поїздки до Сирії разом з російськими політиками.