Ракурсhttps://racurs.ua/
Зібрані зондом «Хаябуса-2» матеріали дозволять пролити світло на виникнення життя на Землі, фото: «Популярная механика»
Японський космічний зонд долетів до розташованого між Землею і Марсом астероїда, де шукатиме життя
https://racurs.ua/ua/n107171-yaponskyy-kosmichnyy-zond-doletiv-do-roztashovanogo-mij-zemleu-i-marsom-asteroyidu-de-shukatyme.htmlРакурсЯпонський космічний зонд «Хаябуса-2» після 3,5 років польоту досяг розташованого між Марсом та Землею астероїда Рюґу, повідомляє медіакорпорація NHK.
.
Діаметр Рюґу становить 900 м, відстань від Землі — 300 млн км. Однак астероїд має витягнуту орбіту, через що періодично перетинає орбіти Марсу та Землі.
У повідомленні Японського агентства космічного розвідки (JAXA) зазначається, що зонд наразі розташувався на спостережній позиції за 20 км від астероїда.
Учені сподіваються, що на Рюґу вдасться знайти воду й органічні речовини часів формування сонячної системи — 4,6 млрд років тому. Це дасть змогу пролити світло на причини зародження життя на Землі.
Рюґу був відкритий 10 травня 1999 року. Це типовий астероїд, який нічим не відрізняється від понад 5 тис. своїх побратимів із так званої групи Аполлона — навколоземних астероїдів, що перетинають орбіту Землі із зовнішнього боку. Через це такі космічні тіла є потенційно небезпечними.
Найвідоміший представник цієї групи — астероїд Ікар, який наприкінці 60-х років минулого століття пролетів на відстані 6,36 млн км від Землі. Причому вчені тоді справді побоювалися можливості його падіння в Індійський океан.
Рюґу так назвали на честь Рюґу-дзьо — чарівного підводного палацу дракона з японської міфології. За легендою, Урасіма Таро вирушив до палацу на спині черепахи, і, повернувшись, приніс із собою таємничу коробку, подібно до того, як «Хаябуса-2» повернеться зі своєї космічної подорожі із зібраними на астероїді матеріалами.
Рюґу вдвічі більший за астероїд 25143 Ітокава, який у 2005 році відвідав попередній японський зонд «Хаябуса».
Нагадаємо, вчені вважають, що в ранній Сонячній системі існувала «алмазна» планета розміром із Меркурій.