Ракурсhttps://racurs.ua/
Прохідний бар’єр на парламентських виборах становить 5% голосів виборців, фото: ria.ru
У нову Раду можуть потрапити до 10 партій — соціологи
https://racurs.ua/ua/n107415-do-novoyi-rady-mojut-potrapyty-do-10-partiy-sociology.htmlРакурсПрийти на виборчі дільниці під час парламентських виборів восени 2019 року наразі планують понад 70% українців, повідомляє УНІАН із посиланням на результати опитування компаній «Соціальний моніторинг», «Соціс» та Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка, озвучені сьогодні на прес-конференції у Києві.
.
Опитування проводилося у період з 21 по 27 червня в 350 населених пунктах по всій території України, крім обласних центрів, ОРДЛО та Криму.
Згідно з отриманими результатами, до парламенту наступної каденції можуть потрапити до 10 партій. Так, якби вибори відбулися наступного тижня, ВО «Батьківщина» отримала би 18,8% голосів, «Опозиційний блок» — 11,6%, «Громадянська позиція» — 10,4%, Радикальна партія Олега Ляшка — 10,4%, Аграрна партія — 7,9%, «Об'єднання «Самопоміч» — 6,8%, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» — 6,7%, партія «За життя» — 5,9% і ВО «Свобода» — 5,1%.
Враховуючи похибку опитування у розмірі не більше 1,5%, до парламенту також може потрапити дещо несподівана політсила — партія «Вінницька європейська стратегія», яка наразі набирає 4,5% голосів виборців.
Нагадаємо, прохідний бар'єр на парламентських виборах в Україні становить 5%.
Антирейтинг політичних сил очолює «Блок Петра Порошенка». 36% опитаних точно не планують віддавати свій голос за цю політсилу. Ще 24% не хочуть бачити у парламенті «Народний фронт». По 21% не підтримають «Батьківщину» та «Опозиційний блок».
Найменший антирейтинг серед згаданих політичних сил у Аграрної партії (5,2%), «Об'єднання «Самопоміч» (5,6%) та «Громадянської позиції» (6,1%).
Варто зазначити, що 30% опитаних ще не визначилися з вибором.
Нагадаємо, згідно з проведеним вищезгаданими соціологами дослідженням, вступ України до Євросоюзу підтримує 51% українців, до НАТО — 41%.