Ракурсhttps://racurs.ua/
Загалом розрив між потенційними кандидатами наразі є порівняно невеликим, фото: «24 Канал»
Жоден із можливих кандидатів у президенти України не має підтримки понад 10% виборців (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n107887-joden-iz-mojlyvyh-kandydativ-u-prezydenty-ne-maie-bilshe-10.htmlРакурсРезультати проведеного компанією GFK Ukraine дослідження електоральних уподобань українців демонструють досить низький рівень підтримки можливих кандидатів у президенти України на майбутніх виборах.
.
Якби вибори відбулися у 2018 році, явка на виборчих дільницях склала би 70%.
Загалом розрив між потенційними кандидатами наразі є порівняно невеликим.
Так, за нинішнього лідера електоральних симпатій — очільницю ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко готові проголосувати 10% українців.
Враховуючи ймовірну похибку дослідження у 2,9% голосів, решта кандидатів спільно займають друге місце: у Володимира Зеленського 7%, у Святослава Вакарчука та Анатолія Гриценка — по 6%, у Петра Порошенка, Юрія Бойка та Олега Ляшка — по 5%.
Серед тих, хто не бажає брати участь у виборах, 45% не знають жодного достойного кандидата, а 33% - не вірять у чесні вибори та що їхній голос може щось змінити.
Щодо партійного рейтингу, то за ВО «Батьківщина» готові проголосувати 10% виборців, за «Громадянську позицію» та партію Зеленського «Слуга народу» — по 6%, за «Опозиційний блок» — 5%. У Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Радикальної партії Олега Ляшка» та ймовірної партії Святослава Вакарчука — по 5% голосів виборців. Стільки ж і в партії «За життя».
Не планують брати участі у парламентських виборах 20% українців, зі своїм вибором не визначилися 25%.
Решта політсил наразі не долають прохідний бар'єр до парламенту.
У рамках цього дослідження у період з 30 червня по 8 липня соціологи опитали понад 2,7 тис. осіб в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, згідно проведеного в червні спільного опитування компаній «Соціальний моніторинг», «Соціс» та Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка, до парламенту можуть пройти 10 партій.