Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: День
Спецгрупа ГРУ готувала війну на Донбасі, анексію Криму, отруєння Скрипалів і втручання у вибори США — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n108074-specgrupa-gru-gotuvala-viynu-na-donbasi-aneksiu-krymu-otruiennya-skrypaliv-i-vtruchannya.htmlРакурсОдні й ті самі люди з російської розвідки можуть бути відповідальні за анексію українського Криму, війну на Донбасі, отруєння сім' ї Скрипалів у Великій Британії та втручання у вибори президента США у 2016 році, повідомила 15 липня газета The New York Times.
.
За декілька днів до виходу матеріалу, 13 липня, Міністерство юстиції США звинуватило 12 росіян, які працюють у Головному розвідувальному управлінні (ГРУ) у низці злочинів проти США. Зокрема, йшлося про втручання в президентські вибори 2016 року. Названі Мін’юстом офіцери фігурували у розслідуванні спеціального прокурора США Роберта Мюллера.
Цих розвідників РФ вважають причетними до хакерських атак на електронну пошту та комп’ютерні мережі Демократичної партії, які відбулися у розпал виборчих перегонів. Усі вони працюють у ГРУ і виконують офіційні розпорядження керівництва держави.
За даними джерела видання — колишнього американського високопосадовця — вони готували й отруєння родини Скрипалів у британському Солсбері.
Крім того, офіцерів ГРУ пов’язують із початком анексії Криму та гібридною війною Росії на Донбасі.
The New York Times відзначає, що розпізнати російський слід у спецопераціях часто дуже важко, адже їх проводять оперативні працівники, які вже вийшли на пенсію. Або ж йдеться про так званих добровольців, російських волонтерів, які воюють в Україні та Сирії.
Видання відзначає, що отруєння є одним зі способів помсти зрадників, яка практикувалася радянськими спецслужбами. Сергій Скрипаль у 1990 роках працював на ГРУ, але потім почав співпрацювати з британською розвідкою МІ6.
Нагадаємо, що Росія послідовно відкидає усі звинувачення, пов’язані з втручанням у вибори американського президента та отруєнням Скрипалів. Сьогодні практично уся підсумкова прес-конференція Путіна та Трампа після переговорів у Гельсінки була присвячена виправданню Росії. Обидва президенти вважають нісенітницею розмови про причетність РФ до втручання у президентські вибори в США.