Ракурсhttps://racurs.ua/
Жан-Клод Юнкер і Дональд Трамп. Фото: euobserver.com
Трамп зустрів Юнкера пропозицією відмовитися від взаємних мит між США та ЄС
https://racurs.ua/ua/n108511-tramp-zustriv-unkera-propozyciieu-vidmovytysya-vid-vzaiemnyh-myt-mij-ssha-ta-ies.htmlРакурсПрезидент США Дональд Трамп сьогодні зустрінеться з главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.
.
Ці переговори вважаються чи не останнім шансом досягнути компромісу та уникнути повномасштабної торговельної війни між США і ЄС.
На липневому саміті G7 в Канаді сторонам домовитися не вдалося. Дональд Трамп полетів з нього на зустріч із північнокорейським лідером Кім Чен Ином, навіть не очікуючи на офіційне завершення саміту. Тоді від Трампа дісталося усім європейським лідерам і прем'єру Канади, а очільника Єврокомісії Жан-Клода Юнкера американський президент назвав «жорстоким вбивцею».
США закинув Європі грабунок Америки і був обурений багатомільярдними штрафами щодо американських технологічних компаній, в першу чергу, Google. Цю корпорацію нещодавно оштрафували на рекордні 4,3 млрд євро.
Наразі між США та Євросоюзом запроваджено нові мита. Отож, діють американські мита на сталь і алюміній, а ЄС у відповідь запровадив мита на віскі, арахісове масло, мотоцикли Harley-Davidson і джинси.
Тепер Штати погрожують обкласти митом імпортовані автомобілі і автокомпоненти. Напередодні зустрічі із Юнкером Трамп у традиційному для себе стилі готував грунт для переговорів у Твіттер.
За день до зустрічі із Юнкером він запропонував, щоб США і ЄС одночасно відмовилися від усіх тарифів, обмежень і субсидій. Трамп сказав, що його країна готова до цього, а Європа — ні.
The European Union is coming to Washington tomorrow to negotiate a deal on Trade. I have an idea for them. Both the U.S. and the E.U. drop all Tariffs, Barriers and Subsidies! That would finally be called Free Market and Fair Trade! Hope they do it, we are ready — but they won’t!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 25 липня 2018 р.
Внаслідок перших кроків обох сторін МВФ навіть скоротив прогноз зростання для Німеччини, Франції і Японії. В організації попередили про погані наслідки напруги, яка склалася в світовій економіці.