Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: РБК
Позов «Нафтогазу» залишив «Газпром» без кредитів — Reuters
https://racurs.ua/ua/n109136-pozov-naftogazu-zalyshyv-gazprom-bez-kredytiv-reuters.htmlРакурсКредитування російського газового монополіста припинилося через арешт активів у Великій Британії, повідомило 6 серпня Reuters з посиланням на три власних джерела.
.
Таку ситуацію спричинила юридична суперечка з «Нафтогазом України», після якої іноземні банки почали припиняти кредитування російської компанії. Своєю чергою, «Газпром» також призупинив програму запозичень за кордоном.
Агентству достеменно відомо, що після арешту активів «Газпрому» один з банків вже заморозив кредитну угоду з компанією. Крім того, ситуація налякала інших банкірів, які працюють з росіянами.
Перед цим «Газпром» скасував розміщення євробондів у фунтах стерлінгів — угоді завадила складна геополітична ситуація між Москвою і Заходом і загострення відносин з Британією. Серед причин, які вплинули на скасування угоди, стало загострення судової суперечки з «Нафтогазом».
«Газпром» мав намір восени випустити євробонди в євро та японських єнах, але тепер і ці оборудки під питанням
«Газпром» у 2018 році мав намір позичити на зовнішніх ринках приблизно 6,6 млрд дол. Крім того, компанія мусить погасити 15,2 млрд дол. боргів.
Нагадаємо, що у лютому Стокгольмський арбітражний суд ухвалив рішення щодо спору між «Газпромом» і «Нафтогазом». Російський газовий монополіст був зобов’язаний виплатити українській стороні 2,5 млрд дол. за недостатній транзит газу.
Згодом апеляційний суд округу Свеа (Швеція) задовольнив клопотання «Газпрому» і постановив призупинити виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року. Акції «Газпрому» звільнили з-під арешту на підставі тверджень Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG про те, що акції знаходяться поза межами кантону Цуг та відповідно поза юрисдикцією органу зі стягнення боргів, а тому мають бути виключені з переліку арештованих активів.
У червні керівник російської газової компанії Олексій Міллер заявив, що «Газпром» подасть позов на розірвання чинних контрактів на постачання газу в Україну і через її територію.
На початку липня «Нафтогаз» подав до Стокгольмського арбітражу новий позов проти «Газпрому» з вимогою переглянути тариф на транзит природного газу за контрактом з російською газопостачальною компанією.
Тоді ж швейцарський суд відновив арешт активів «Газпрому». Це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,6 млрд доларів.