Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Znaj.ua
Іловайський котел: ООН оприлюднила свідчення українських військовополонених, яких «ихтамнеты» з Пскова відвезли до Таганрога
https://racurs.ua/ua/n109320-ilovayskyy-kotel-oon-opryludnyla-svidchennya-ukrayinskyh-viyskovopolonenyh-yakyh-yhtamnety.htmlРакурсВ ООН оприлюднили інформацію щодо подій під Іловайськом 2014 року. Відповідний звіт розміщено на веб-сторінці Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
.
Як повідомляють свідки, з кінця серпня 2014 до кінця жовтня 2014 року в місці тримання під вартою у місті Сніжне, що контролювалося озброєними групами, які носили шеврони та нашивки «Новоросія», «Оплот» та «Оплот спецназ» утримувалися близько 200 українських солдат: переважно військовослужбовці 51-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, а також бійці добровольчих батальйонів «Дніпро-2» та «Кривбас».
Представники УВКПЛ провели інтерв’ю з колишніми військовополоненими, яких тримали у Сніжному. Вони повідомили, що 24 та 25 серпня 2014 року їх захопили під час бою на південь від Іловайська солдати Псковської повітряно-десантної дивізії Збройних сил Російської Федерації.
Наприклад, доброволець батальйону «Дніпро» повідомив УВКПЛ, що 24 серпня 2014 року його підрозділ був захоплений добре організованим військовим підрозділом під селом Осиковим, командира якого підлеглі називали «старшиною».
Він зазначив, що 25 серпня 2014 року українським військовослужбовцям та добровольцям зв’язали руки пластиковими стяжками та посадили на вантажівки. Вони прибули до об'єкту, який був схожий на «величезний військовий табір з численними наметами, де кипіла діяльність». Українцям повідомили, що вони прибули до Таганрога у Російській Федерації.
Свідки також заявили, що в тому таборі вже була інша група — близько 40 захоплених українських військовослужбовців. Як повідомляється, російські військові дали захопленим солдатам харчові пайки та воду.
26 серпня 2014 року цю групу українських військовослужбовців та добровольців доставили до місця тримання під вартою в Сніжному, де вже знаходилися затримані українські військовослужбовці. Ще більше затриманих прибуло в наступні дні.
За словами очевидців, у Сніжному захоплених військовослужбовців та добровольців розділили на дві групи: офіцерів та рядових.
«Рядових тримали в гаражі, де протікав дах. Спочатку кілька днів захоплені солдати спали на бетонній підлозі, потім їм дали дерев’яні дошки. Інших рядових помістили до камер. У камерах, розрахованих на сім осіб, тримали від 30 до 32 осіб», — йдеться у звіті. Як повідомляється, кожен захоплений солдат отримував шматок хліба та одну цигарку на добу.
Що стосується офіцерів, то їх, як повідомляється, помістили до ями біля місця тримання під вартою. Їх допитували тричі на добу, і кожного разу інша особа проводила допит.
Нагадаємо, в ООН повідомили, що внаслідок обстрілів Іловайська в серпні 2014 року загинули 36 цивільних.