Ракурсhttps://racurs.ua/
Італійський найманець Массімільяно Каваллері, фото: Facebook
Італійська поліція розкрила схему вербування проросійських бойовиків на Донбас (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n109432-italiyska-policiya-rozkryla-shemu-verbuvannya-prorosiyskyh-boyovykiv-na-donbas-foto-video.htmlРакурсІталійські правоохоронці розкрили схему вербування бойовиків, для участі в бойових діях на Донбасі в складі російських збройних формувань. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
.
В результаті було затримано кількох осіб, ще кількох причетних оголосили в розшук.
Зазначається, що вербування бойовиків відбувалося під прикриттям гуманітарної діяльності. У центрі цього — один із підозрюваних — Ораціо Ньєрре, засновник організації «Координація солідарності з Донбасом».
Як повідомляє італійське видання La Repubblica, під арештом перебувають італієць Антоніо Катальдо, албанець Олсі Крутані і молдованин Володимир Вербицький. Також видано ордери на арешт ще трьох бойовиків — Андреа Пальмері, Габріеля Каругаті і Массімільяно Каваллері, які зараз, як вважається, перебувають на Донбасі. В останнього є навіть так званий паспорт «ДНР», наявністю якого він у лютому цього року хвалився у Фейсбуці.
Каругаті — син одного з колишніх менеджерів італійської партії «Ліга», яка перемогла на останніх парламентських виборах у країні. До лав цієї партії, зокрема, належить очільник МВС Італії Маттео Сальвіні, котрий нещодавно заявляв про «законність» анексії Криму Росією і «фальшивість» Революції Гідності.
Втім, прямого зв’язку між найманцями і провідними політиками Італії слідство наразі не встановило.
За участь у бойових діях проти українських військовослужбовців бойовики отримують щомісяця 300−400 євро — порівняно невеликі суми, як для Італії.
На думку керівника видання «OttoPagine» Лучано Трапанезе, основним стимулом для італійських найманців є не гроші, а ідеологічні переконання.
Нагадаємо, на початку серпня стало відомо, що італійські правоохоронці затримали шістьох вербувальників бойовиків у Мілані, Пармі та Авелліно. Розслідування у цій справі тривало два роки.