Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Digital Trends
Пішли проти Китаю: Росія не підтримує заборону на створення «роботів-убивць»
https://racurs.ua/ua/n109572-pishly-proty-kytau-rosiya-ne-pidtrymuie-zaboronu-na-stvorennya-robotiv-vbyvc.htmlРакурсПопри серйозне технологічне відставання від багатьох передових країн, Росія виступила проти заборони на створення смертоносних автономних систем озброєння (САС), також відомих як «роботи-убивці». Про це повідомляє видання «Коммерсантъ».
.
Наприкінці серпня в Женеві під егідою ООН відбудуться переговори Групи урядових експертів з САС. Це вже буде третя подібна зустріч: перша відбулася в грудні 2017 року, друга — у квітні 2018 року.
Свою позицію прихильники заборони базують на Конвенції з негуманного зброї, в рамках якої свого часу заборонили касетні боєприпаси, напалм, осліплюючі лазери та протипіхотні міни.
Всього на сьогодні ідею заборони «роботів-вбивць» підтримують 26 стан світу.
Втім, більшість з них, наприклад Ватикан, і так не інвестують значних коштів у розробку новітніх систем озброєнь, за винятком Китаю, який несподівано приєднався до цієї ініціативи у квітні цього року.
Росія свою незгоду із забороною пояснює тим, що на сьогодні реально існуючих «роботів-вбивць» ще немає, та й сам термін САС має досить розмиті межі. Зокрема, не зрозуміло, де проходить грань між цивільними та військовими розробками в цій сфері. Тому, на думку російського МЗС, зараз в цьому питанні досить уже існуючого міжнародного права.
У свою чергу, прихильники заборони побоюються, що створення перших таких систем відбудеться вже в найближчі п’ять років, оскільки певні їх елементи вже застосовуються військовими, зокрема, для управління безпілотниками.
Нагадаємо, навесні минулого року на вулиці столиці Об'єднаних Арабських Еміратів вийшов перший робот-поліцейський.