Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Pixabay
NASA назвало головну загрозу для клімату (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n109726-nasa-nazvalo-golovnu-zagrozu-dlya-klimatu.htmlРакурсГоловною загрозою для клімату на Землі є зовсім не парникові гази, котрі потрапляють в атмосферу в результаті діяльності людини, а танення льоду під арктичними озерами. Такої думки дійшли у своїй статті, опублікованій в журналі Nature Communication, експерти NASA, які вивчають вплив кліматичних змін на крижані регіони Арктики, повідомляє видання Nacked Science.
.
Ґрунт вічної мерзлоти в Сибиру й Алясці є найбільшим наземним органічним вуглецевим басейном. У замороженому стані він стабільний, але з підвищенням температури цей вуглець потрапляє в атмосферу у вигляді парникових газів.
Раніше вчені найбільше побоювалися, що підвищення середньої температури на Землі викличе масштабний викид в атмосферу вуглецю, що зберігається в замороженому ґрунті Арктики. Це, у свою чергу, ще більше прискорить глобальне потепління. Але вважалося, що подібна кліматична катастрофа відносно віддалена в часі.
Однак здійснене експертами NASA моделювання взаємодії зміни клімату й танення арктичного льоду показало, що насправді перспективи значно похмуріші.
Річ у тім, що бактерії, які знаходяться всередині вічної мерзлоти, з підвищенням температури розморожуються і починають поїдати будь-яку органіку, до якої можуть дістатися, виробляючи такі сильні парникові гази, як вуглекислий газ і метан.
Особливо сильно цей процес відбувається не на суші, а в кризі під характерними для цієї місцевості водоймами, відомими як термокарстові озера.
Таким чином, вже через кілька десятиліть людство може зіткнуться з негативними наслідками пікової стадії цього процесу.
Більше того, навіть якщо люди зможуть різко обмежити викид парникових газів у атмосферу, намагаючись уповільнити глобальне потепління, відтавання льоду в арктичних озерах все одно продовжить бути небезпекою для клімату.
Нагадаємо, раніше вчені встановили, що навіть повне виконання Паризької угоди щодо клімату не гарантує, що нашу планету вдасться врятувати від глобального потепління.