Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Taringa!
Влада обіцяє росіянам кліматичний апокаліпсис
https://racurs.ua/ua/n110604-vlada-obicyaie-rosiyanam-klimatychnyy-apokalipsys.htmlРакурсЕпідемії, неврожаї та стихійні лиха — все це чекає росіян у майбутньому. Про це повідомляє видання «Коммерсантъ» з посиланням на прогноз Мінприроди РФ щодо наслідків глобального потепління для Росії.
.
Причиною таких апокаліптичних сценаріїв експерти відомства називають той факт, що на території РФ теплішає швидше, ніж в середньому по світу.
Так, для південних регіонів країни, у тому числі й Південного Сибіру, прогнозують періодичні посухи, викликані падінням рівня води в річках, які іноді повністю призводитимуть до втрати врожаю.
З іншого боку, рівень Каспійського моря може зрости й затопити прибережні території.
Крім того, танення вічної мерзлоти може призвести до руйнування поховань небезпечних хімічних, біологічних і радіоактивних речовин, а також інфраструктури, що там знаходиться, такої як трубопроводи.
Постійні перепади температури призведуть до прискореного старіння будівель і автодоріг, а також деформації залізничних шляхів. Особливо це стосується європейської частини РФ та південних районів Сибіру та Примор’я.
Більше того, росіян закликають готується до зростання кількості смертей і захворювань, адже в більш теплій погоді набагато краще розмножуються шкідливі мікроорганізми.
Також Росію чекає навала комах-шкідників, які візьмуться активно знищувати ліси європейської частини країни, півдня Східного Сибіру та центру Якутії. Особливо постраждають хвойні дерева.
Щоб запобігти всьому цьому апокаліпсису, російські чиновники закликають якомога швидше переходити на відновлювані джерела енергії по всьому світу.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що головною загрозою для клімату є танення вічної криги в Сибіру й Алясці. З негативними наслідками цього процесу може зіткнутися вже нинішнє покоління людей. Навіть якщо людству вдасться терміново обмежити викид парникових газів у атмосферу, танення льоду може нівелювати усі зусилля, спрямовані на боротьбу з глобальним потеплінням.