Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: pixabay.com
Попереду торговельні війни і вибори: в НБУ пояснили підвищення облікової ставки до 18%
https://racurs.ua/ua/n110605-poperedu-torgovelni-viyny-i-vybory-v-nbu-poyasnyly-pidvyschennya-oblikovoyi-stavky-do-18.htmlРакурсПідвищення облікової ставки до 18% із 7 вересня затвердили рішенням правління Національного банку України від 6 вересня 2018 року, повідомив сьогодні сайт НБУ.
.
У липні на засіданні з питань монетарної політики правління Національного банку також вказувало на чинники ризику щодо курсу гривні. Тоді НБУ підвищив облікову ставку також на 0,5% і зауважив, що готовий до подальшого підвищення, якщо інфляційні ризики не вгамуються. Тож нині в НБУ знову посилили жорсткість монетарних умов і підвищили ставку з 17,5 до 18%. На думку членів правління НБУ, це поверне інфляцію до прийнятних показників, наприклад, 5% у 2020 році.
Однією з причин збільшення облікової ставки в НБУ назвали посилення тиску на валюти країн, що розвиваються, внаслідок відпливу капіталу. Це ускладнює доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і позначиться на конкурентоспроможності продукції українського експорту. Погіршується й кон’юнктура на світових товарних ринках після розпочатих в 2018 році світових торговельних конфліктів. Для України особливо негативні конфлікти на ринках сталі та нафти.
Серед внутрішніх ризиків, які можуть негативно вплинути на курс гривні, в НБУ вказують на наближення наступного року подвійних виборів і можливе погіршення інфляційних очікувань. На заваді зниженню інфляції може стати більш суттєве зростання внутрішнього попиту через значні темпи підвищення заробітних плат.
У правлінні НБУ готові й надалі підвищувати облікову ставку, аби забезпечувати прийнятний рівень інфляції. В НБУ вважають актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% у річному вимірі. Але подальше уповільнення інфляції буде стримуватися очікуваним підвищенням ціни на газ, яке відбудеться у IV кварталі 2018 року. В головному банку країни кажуть, що ключовою умовою зниження інфляції залишається успішне продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Наступне засідання правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 25 жовтня.
Нагадаємо, що сьогодні в Києві почала працювати місія МВФ. До 19 вересня вона обговорюватиме економічні події та політику України та ухвалить рішення про продовження співпраці.