Ракурсhttps://racurs.ua/
Стародавні землероби врятували планету від глобального похолодання, фото: Gizmodo
Поширення землеробства запобігло новому льодовиковому періоду — вчені
https://racurs.ua/ua/n110648-poshyrennya-zemlerobstva-zapobiglo-novomu-lodovykovomu-periodu-vcheni.htmlРакурсГрупа вчених із США встановила, що діяльність стародавніх фермерів привела до значних змін клімату п’ять тисяч років тому, повідомляє видання Nacked Science.
.
Кліматологи зі США виявили, що в той час домінуюча раніше тенденція до зменшення кількості метану і вуглецю в атмосфері різко змінилася на протилежну.
Саме в цей час відбувається поширення землеробства по Землі, яке призвело до значних скорочень площ лісів у Європі і поширенню рисових полів в Азії, а рис, як відомо, служить джерелом метану.
Чи вважати зміни клімату, спровоковані древніми фермерами, негативним явищем, спірне питання.
Річ у тім, що дані кліматологів показують, що поширення землеробства зламало звичну тенденцію до повторення льодовикового періоду на Землі, котра мала місце в той час.
Періодичне похолодання на Землі викликане особливостями орбіти нашої планети. Порівнюючи клімат нашої епохи — голоцену, що почалася 10 тис. років тому, з періодом в 770 тисяч років тому, коли люди ще не могли чинити серйозного впливу, вчені виявили, що до моменту поширення землеробства тенденції щодо розвитку клімату збігалися з тими, які передували льодовиковим періодам.
Таким чином, древні фермери неусвідомлено зупинили просування полярної криги до екватора.
Нагадаємо, фермерська діяльність, яка призводить до збільшення вуглецю в атмосфері, активно практикується і зараз в деяких регіонах.
Так, нещодавно опублікована NASA карта пилових хмар Землі показує гігантську концентрацію піднятого в атмосферу вуглецю над Північною Америкою і Південною Африкою. І якщо над Америкою це хмара була викликана масштабними лісовими пожежами, то в Африці — саме особливістю місцевого землеробства, що передбачає активне застосування вогню.